Symulator współczesnej metropolii: Transport i komunikacja miejska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Cities in Motion 2)
Symulator współczesnej metropolii: Transport i komunikacja miejska
Cities in Motion 2
Producent

Colossal Order

Wydawca

Paradox Interactive

Silnik

Unity

Data wydania

Windows:
2 kwietnia 2013
Mac:
2 kwietnia 2013

Gatunek

gra ekonomiczna

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Kategorie wiekowe

PEGI: 3

Wymagania sprzętowe
Platforma

Microsoft Windows, OS X

Nośniki

DVD

Wymagania

Windows XP/Vista/7/8/Mac OS X 10.6.3 lub nowszy, dwurdzeniowy CPU 2 GHz, 3 GB RAM, karta graficzna z 512 MB RAM, 2GB HDD

Kontrolery

klawiatura, mysz

Strona internetowa

Symulator współczesnej metropolii: Transport i komunikacja miejska (ang. Cities in Motion 2) – gra komputerowa z gatunku gier ekonomicznych. Światowa premiera gry nastąpiła 2 kwietnia 2013, zaś w Polsce miała miejsce 5 kwietnia. Gra jest sequelem wydanego w 2011 roku Cities in Motion: Symulatora transportu miejskiego.

Opis gry[edytuj | edytuj kod]

W pierwszej części gracz poznawał historię rozwoju komunikacji miejskiej. W Symulatorze współczesnej metropolii gracz ma za zadanie zbudować sprawnie działający system komunikacji w prężnie rozwijającej się metropolii, oparty na pięciu rodzajach pojazdów: autobusach, trolejbusach, tramwajach, metrze i tramwajach wodnych. W przeciwieństwie do pierwszej części w grze nie ma śmigłowców, a ich miejsce zajęły trolejbusy (w Cities in Motion dostępne wyłącznie po nabyciu stosownych DLC). Podobnie jak w poprzedniej części istnieje możliwość ustanawiania cen biletów, a także analiza przychodów i wydatków w skali miesiąca i roku. W drugiej części gracz ma także możliwość budowania dróg, a tym samym wpływania na dalszy rozwój miasta oraz ustalanie rozkładów jazdy na poszczególnych liniach, z uwzględnieniem zmieniającego się wraz z porami dnia i nocy zapotrzebowania.

Linux[edytuj | edytuj kod]

Gra została ogłoszona na systemie Linux w dniu 3 stycznia 2014 roku[1].

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Gra otrzymała mieszane recenzje. W agregatorze Metacritic otrzymała średnią ocen 68/100 na podstawie czternastu recenzji. Wielu recenzentów wskazywało na brak płynnego interfejsu i stromą krzywą uczenia się jako dwa największe problemy[2].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Linux support [online].
  2. Cities in Motion 2 [online], Metacritic [dostęp 2018-06-15].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]