Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Co to są zaburzenia czynności ruchowych i jaki jest mechanizm ich powstawania? Zaburzenia czynności ruchowych stanowią grupę objawów, których wspólną cechą są nieprawidłowości w zakresie ruchów ciała, napięcia mięśni, zdolności do koordynowania złożonych czynności, co skutkować może także zaburzeniami chodu.

  2. 18 mar 2019 · Stereotypie ruchowe to powtarzające się czynności, które są wykonywane bez celu. Najczęściej pojawiają się u osób niepełnosprawnych umysłowo lub u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Stereotypie ruchowe pojawiają się najczęściej w momencie napięcia emocjonalnego. Leczenie obejmuje terapię z psychologiem lub pedagogiem.

  3. Objawy. Ruchy mimowolne - przyczyny, objawy i leczenie. dr hab. n. med. Piotr Kopiński. Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia. Aktualizacja: lek. Magdalena Wiercińska. Ruchy mimowolne to ruchy niezależne od woli pacjenta. Mogą obejmować różne okolice ciała – głowę, ręce, nogi, tułów, a nawet całe ciało.

  4. Niepełnosprawność ruchowa jest związana z obniżeniem możliwości poruszania się ciała człowieka. Jest to stan wynikający z powodu różnorodnych zaburzeń pracy kończyn, wypadków, chorób lub zmian rozwojowych okresu płodowego. Osoba niepełnosprawna z dysfunkcją narządu ruchu to osoba o ograniczonej sprawności kończyn górnych, dolnych lub kręgosłupa.

  5. 26 lip 2018 · Afazja motoryczna to zaburzenie mowy, które – podobnie jak afazja czuciowa, mieszana czy amnestyczna – wywołane jest uszkodzeniem kory mózgowej. Jego przyczyną jest najczęściej guz mózgu. Afazja dziecięca może wskazywać np. na zespół Retta. Przy afazji ruchowej objawem jest przede wszystkim probl...

  6. 28 gru 2016 · Ruchy mimowolne: drżenia. Drżeniami nazywa się oscylacyjne, rytmiczne ruchy mimowolne. Wyróżnia się kilka ich rodzajów: drżenie spoczynkowe, drżenie zamiarowe (pojawiające się pod koniec wykonywania jakiejś czynności), drżenie posturalne (inaczej pozycyjne, związane z przyjmowaniem jakiegoś ustawienia ciała),

  7. Zaburzenia ruchowe o podłożu sensorycznym (z ang. Sensory-Based Motor Disorder) – ta postać prowadzi do problemów z zadaniami, które wymagają kontroli motorycznej, takich jak trzymanie przyborów szkolnych, siedzenie prosto czy utrzymywanie równowagi.