Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zagłada Hyperiona (w tłumaczeniu Radosława Januszewskiego i Marka Rudnika, Upadek Hyperiona w tłumaczeniu Wojciecha Szypuły, tytuł oryg. The Fall of Hyperion) – powieść science fiction autorstwa Dana Simmonsa z 1990, kontynuacja powieści Hyperion i drugi tom z serii o tej samej nazwie.

  2. Hyperion. To jest strona ujednoznaczniająca. Poniżej znajdują się różne znaczenia hasła „ Hyperion ”. Astronomia i astronautyka. Hyperion – księżyc Saturna. Hyperion – pojazd kosmiczny. Biologia. Hyperion – najwyższe drzewo świata. Mitologia. Hyperion – w mitologii greckiej jeden z tytanów, syn Uranosa. Hyperion – w mitologii greckiej syn Priama.

  3. 17 paź 2018 · Ten dalszy Wszechświat. 17 października 2018 Anna Wizerkaniuk 3k odsłon. Odkryto ogromną proto-supergromadę galaktyk — Hyperion, która powstała zaledwie 2,3 miliarda lat po Wielkim Wybuchu. Hyperion jest największą i najbardziej masywną strukturą, którą odkryto w tak wczesnym Wszechświecie.

  4. 31 maj 2014 · „Hyperion” i „Upadek Hyperiona” łączą w sobie fascynującą obcość nowych światów z odwiecznymi problemami ludzkiej natury. W tyglu Dana Simmonsa jest mnóstwo składników: nowoczesna technika, poszukiwanie Boga, wielka kosmiczna wojna, ekologia, walka o równość i tolerancję, dywagacje nad naturą czasu… i tak można by ...

  5. Kolejna, czyli „Zagłada Hyperiona” to kontynuacja poznanych wcześniej bohaterów. Docierają oni do celu swojej podróży, ale jednocześnie muszą również stawić czoła tajemniczemu wrogiemu stworzeniu, które pojawia się w różnych czasach i miejscach, ale i odgrywa kluczową rolę w losach bohaterów.

  6. ["Upadek Hyperiona"] Intruzi atakują Hegemonię, niszcząc kolejne planety. Ludzkość walczy już nie o zwycięstwo, lecz o przetrwanie. Na Hyperionie pielgrzymi docierają do Grobowców Czasu, gdzie przekonują się, że prawdziwym przeciwnikiem ludzkości są digitalne istoty stworzone w odległej przeszłości przez informatyczne bóstwo.

  7. Zagłada Hyperiona. przekład : Radosław Januszewski & Marek Rudnik.1. Czy Bóg może podjąć rozgrywkę z istotą stworzoną przez Siebie? Czy jakikolwiek twórca, nawet niedoskonały, może podjąć rozgrywkę z istotą stworzoną przez siebie? Norbert Wiener, God and Golem, lnc.