Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zakażenie kropelkowe – droga szerzenia się chorób zakaźnych, w której infekcja przenosi się od osobnika (np. człowieka) chorego (lub nosiciela) na zdrowego, w wyniku rozpryskiwania w powietrzu śliny oraz wydzieliny pochodzącej z jamy nosowej, które przyczepiając się do drobnych kropelek śluzu (20-300 mikrometrów średnicy) są ...

  2. 20 gru 2021 · Grypa to zakaźna choroba wirusowa, która atakuje górne i dolne drogi oddechowe. Objawy grypy obejmują: katar, wysoką gorączkę, kaszel, ból gardła. Powoduje ją szerokie spektrum wirusów grypy. Niektóre z tych wirusów mogą zarażać ludzi, a niektóre są specyficzne dla różnych gatunków zwierząt.

  3. Kichanie i kaszel to te czynności, które najczęściej prowadzą do przenoszenia zakażenia drogą kropelkową. W wydzielinie z nosogardła osoby chorej znajdują się drobnoustroje, które mogą zostać zainhalowane przez drugą osobę, co prowadzi do przeniesienia infekcji. Jakie choroby przenoszą się drogą kropelkową?

  4. 30 lis 2022 · Klebsiella pneumoniae (pałeczka zapalenia płuc) to rodzaj bakterii gram-ujemnej, która może powodować różne rodzaje zakażeń, w tym zapalenia płuc, zakażenia krwi, zakażenia ran lub miejsca operowanego oraz zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

  5. Zakażenie kropelkowe – droga szerzenia się chorób zakaźnych, w której infekcja przenosi się od osobnika (np. człowieka) chorego (lub nosiciela) na zdrowego, w wyniku rozpryskiwania w powietrzu śliny oraz wydzieliny pochodzącej z jamy nosowej. Błonica jest zakażeniem wywoływanym przez bakterię Corynebacterium diphtheriae.

  6. 7 gru 2023 · Typowe objawy zapalenia gruczołu krokowego to: ból w kroczu, który może nasilać się podczas siedzenia, ból promieniujący do pachwin, krocza i okolicy nadłonowej, gorączka, bolesny częstomocz, pieczenie przy oddawaniu moczu, ropny wyciek z cewki moczowej, ostre zatrzymanie moczu, zaburzenia seksualne.

  7. 25 lip 2018 · Choroby, jakie powoduje Klebsiella pneumoniae to: ostre zapalenie płuc; ropnie płuc; stany zapalne zatok i ucha środkowego; stany zapalne tkanek miękkich; zapalenie układu moczowego, zapalenie układu pokarmowego i dróg żółciowych; sepsa; wstrząs endotoksyczny.