Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. zakon marianów. Co warto wiedzieć o zakonie marianów? Męskie, katolickie Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, zwane potocznie marianami, było pierwszym, jakie powstało na ziemiach polskich. Ma ono już. prawie 350 lat. Marianie prowadzą hospicja i opiekę duszpasterską dla osób umierających, angażują.

  2. W lutym 2023 r. w związku z Jubileuszem 350-lecia powstania zakonu, Kapituła Generalna Marianów przywróciła możliwość duchownym używania białego habitu, który podkreśla konsekrację zakonną i charyzmat zgromadzenia.

  3. www.zyciezakonne.pl › informator › zakony-meskieMarianie - Życie Zakonne

    8 kwi 2008 · W drugiej połowie XVIII w. zakon wzrósł liczebnie, rozszerzył się na Litwę i założył nowy klasztor w Rzymie. Marianie rekrutowali się wówczas z różnych narodowości, zwłaszcza Polaków, Litwinów, Rusinów, Czechów i Portugalczyków. Ten rozwój marianów został zahamowany przez trzeci rozbiór Polski.

  4. www.marianie.pl › tps › zakon-ojcow-marianowZakon Ojców Marianów

    Zakon Ojców Marianów. jako pierwsza męska wspólnota zakonna w Kościele został założony pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, uwidaczniając tę prawdę wiary w swojej nazwie. Stało się tak na dwa wieki przed ogłoszeniem dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

  5. Na tragedię zakonu marianów patrzył jednak od najmłodszych lat ks. Jerzy Matulaitis-Matulewicz (1871-1927), profesor i wicerektor Akademii Duchownej w Petersburgu, późniejszy biskup wileński, ochrzczony i wychowany w mariańskiej parafii w Mariampolu. Dnia 29 sierpnia 1909 r. ks. Matulewicz na ręce bp. Kazimierza Ruszkiewicza, w ...

  6. Od 350 lat marianie służą najpilniejszym potrzebom Kościoła pośród burzliwych wydarzeń historii. Początki marianów łączą się z okresem zapisanym w historii Polski łunami pożarów i szczękiem oręża. To są właśnie te czasy, o których mówi nam Trylogia Henryka Sienkiewicza.

  7. Zgromadzenie Księży Marianów jest pierwszym męskim zakonem powstałym na ziemiach polskich, który przetrwał do naszych czasów. Założył je św. Stanisław Papczyński (1631-1701) w drugiej połowie XVII w., widząc upadek moralności i zagrożenie wiary swoich rodaków w okresie licznych wojen i klęsk, jakie spadały na ówczesną ...