Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. W 2018 roku powstała wspomniana już Polska Grupa Porcelanowa, łącząca 4 marki - Ćmielów, Lubiana, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio. Każda marka charakteryzuje się innym asortymentem swoich wyrobów, innym wzornictwem, ale wszystkie dbają o jakość swoich produktów i mają innych klientów.

  2. 16 maj 2021 · Legendarne projekty Porcelany Ćmielów można oglądać w muzeach i galeriach sztuki, inne zdobią stoły rodzin królewskich, głów państw i największych osobistości świata sztuki i kultury. Porcelana Ćmielów tworzona jest z poszanowaniem tradycji, dzięki czemu projekty marki to obowiązkowy element kolekcji miłośników światowej ...

  3. 15 gru 2023 · Historia porcelany Ćmielów to opowieść o polskim wzornictwie. Warto ją lepiej poznać. Markę Ćmielów wyróżnia wyjątkowa i długa tradycja. Ćmielowska fabryka porcelany działa nieprzerwanie od ponad 230 lat, dzięki czemu możemy wciąż podziwiać i nabywać wzory, które królowały na polskich stołach w XIX wieku.

  4. 23 maj 2019 · To najdroższa porcelana, w którą warto inwestować. Okres międzywojenny dla ćmielowskiej porcelany kojarzony jest także wyrobami barwionymi na różowo. Szczególną uwagę znawców przykuwają trzy garnitur do kawy i herbaty z tamtych czasów; „Kaprys”, „Kula” oraz właśnie różowy zestaw „Płaski”.

  5. 27 cze 2020 · Ćmielówświątynia porcelany. Przekaż nam 1.5%. Wesprzyj naszą edukacyjną misję » Luksus i codzienność, unikatowość i popularność, kruchość i trwałość… Porcelana kryje w sobie wiele sprzeczności, dlatego trudno oprzeć się jej urokowi. W tym artykule odkryjemy historię polskiej porcelany podróżując po osi czasu i po mapie.

  6. Prywatyzacja zakładów porcelany w Ćmielowie i Chodzieży. Sprywatyzowana w 1997 roku fabryka rozpoczęła kolejny krok w swojej historii, po połączeniu z fabryką w Chodzieży stając się największym producentem porcelany cienkościenne w Europie. Połączone fabryki produkują 400 ton porcelany miesięcznie.

  7. 29 lip 2021 · Żywe Muzeum Porcelany – wystawa starej porcelany. W Muzeum znajduje się też ciekawa wystawa najróżniejszych porcelanowych produktów z całego świata. Większość eksponatów pochodzi z okresu 1930-1960 i są to serwisy kawowe lub kultowe figurki wytwarzane w tamtych czasach w Ćmielowie.