Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zambrzyca – wieś w Polsce położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie rypińskim, w gminie Skrwilno. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa włocławskiego. Według Narodowego Spisu Powszechnego (III 2011 r.) liczyła 180 mieszkańców. Jest dwunastą co do wielkości miejscowością ...

  2. 8 sie 2023 · Na mapach ewidencji gruntów oraz na wypisie z rejestru gruntów i budynków możemy spotkać następujące symbole: R – grunty orne, S-R, S-Ł, S-Ps – sady na gruntach rolnych, sady na łąkach, sady na pastwiskach, Ł – łąki, Ps – pastwiska, B-R, B-Ł, B-Ps – grunty rolne zabudowane,

  3. Wieś Zambrzyca (kujawsko-pomorskie) w liczbach - Demografia, nieruchomości, rynek pracy i edukacja przedstawione w ciekawej i czytelnej formie. Zobacz wykresy, zestawienia i porównania dla wsi Zambrzyca. Liczba i wiek mieszkańców wsi Zambrzyca. Mapa zabytków wpisanych do rejestru zabytków.

  4. Definicja: Nazwisko, czasami zwane nazwą rodu, jest zazwyczaj przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nazwiska mogą zapewnić wgląd w pochodzenie danej osoby, jej tło kulturowe lub pochodzenie geograficzne. Częste pytania dotyczące nazwisk. Jakie są najrzadsze nazwiska w Drzewie genealogicznym?

  5. Odtąd pokolenie Macieja i Wielisława de Kołaki pisali się z Zambrzyc Zambrzyccy, a ci co osiedli na Kołakach – z Kołaków Kołakowscy. Jedna linia Zambrzyckich osiedliła się na Rusi Czerwonej, w ziemi sanockiej. W XV wieku używali też nazwiska Zambrzyca. Z tej rodziny: Jan, instygator litewski. Józef, chorąży wiski.

  6. Zambrzyce. Okolica szlachecka w powiecie łomżyńskim ( gmina Chlebiotki, parafia Rutki) miała 1606 mórg obszaru. W jej obrębie leżały: Zambrzyce Jankowo, gdzie w 1827. roku były cztery domy, a w nich mieszkało 29 ludzi. Zambrzyce Kapusty, w których w 1827. roku były dwadzieścia cztery domy i 130 mieszkańców.

  7. Zambrzyca (do 31 grudnia 1956 Czarnia Duża) – dawna gromada, czyli najmniejsza jednostka podziału terytorialnego Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1954–1972.