Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek Królewski w Poznaniu – rezydencja królewska w Poznaniu [1], wzniesiona prawdopodobnie w XIII w. przez Przemysła II, następnie wielokrotnie rozbudowywana. Zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W 1493 r. złożył tu królowi Polski hołd lenny wielki mistrz krzyżacki Hans von Tieffen.

  2. 21 sie 2017 · Zamek Królewski w Poznaniu to najstarsza zachowana rezydencja królewska w Polsce. Budowla wzniesiona została na Wzgórzu Przemysła w XIII wieku, najpierw jako wieża mieszkalna dla Przemysła I, a później rozbudowana przez jego syna Przemysła II - pierwszego króla Polski po rozbiciu dzielnicowym.

  3. Zamek królewski w Poznaniu. image description. Zamek królewski w Poznaniu to jeden z symboli stołecznej przeszłości miasta, a także jego burzliwej historii. Dzisiaj ponownie góruje nad miastem. Stał się nie tylko atrakcją ale także doskonałym punktem widokowym, z którego można podziać panoramę Poznania.

  4. Zamek Królewski w Poznaniu – rezydencja królewska w Poznaniu, wzniesiona prawdopodobnie w XIII w. przez Przemysła II, następnie wielokrotnie rozbudowywana. Zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych. W 1493 r. złożył tu królowi Polski hołd lenny wielki mistrz krzyżacki Hans von Tieffen.

  5. Fakty i informacje praktyczne. Zamek Królewski w Poznaniu to jeden z najważniejszych zabytków stolicy Wielkopolski, będący świadectwem bogatej historii regionu. Choć nie tak rozpoznawalny jak poznański ratusz czy Ostrów Tumski, zamek stanowi ważny punkt na mapie turystycznych atrakcji miasta.

  6. Zamek Królewski w Poznaniu to miejsce, które warto odwiedzić zarówno dla miłośników historii, jak i dla osób szukających ciekawych atrakcji turystycznych. Zamek jest otwarty dla zwiedzających codziennie od 10 do 18, a wstęp jest bezpłatny. Zachęcamy do odwiedzenia Zamku Królewskiego w Poznaniu i poznania jego fascynującej historii i kultury.

  7. 'Świad­cze­nia' pe­nal­ne re­a­li­zo­wa­ne by­ły w zam­ko­wej wie­ży, i to aż w dwóch wa­rian­tach: w wie­ży dol­nej ka­rę od­by­wa­ły o­so­by ska­za­ne za za­bój­stwo, bez­praw­ne u­wię­zie­nie, pot­warz i zbroj­ny na­jazd na dom in­ne­go szlach­ci­ca, w wie­ży gór­nej na­to­miast za­sia ...