Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek w Bełżycachzamek wybudowany prawdopodobnie ok. 1416 roku przez Spytka z Tarnowa, który znajdował się w Bełżycach. Rozebrany w 1829 roku. Historia. Pierwsza wzmianka w źródłach o Bełżycach pochodzi z 1349 r., natomiast rezydencję obronną ( castriolum) Leliwitów-Tarnowskich wymienia dokument z 1416 r.

  2. Historyczne opisy zamku Kontrakty Orzechowskich z Żydami o stawy i młyny Bełżyckie tudzież kontrakty Zofii z Słupeckich Orzechowskiej z Województwem Lubelskiem o czopowe Bełżyckie i z onych kwity , zbiory specjalne Biblioteki im.

  3. 5 dni temu · W istniejących zabudowaniach zachowały się dolne partie murów zamkowych z kolebkowymi sklepieniami. Bełżyce - zamek - OPIS. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z połowy XIV wieku, natomiast zamek wzniósł prawdopodobnie Spytek z Tarnowa przed 1416 rokiem. W 1417 roku Bełżyce otrzymały prawa miejskie. W poł.

  4. Leksykon / Miasteczka Lubelszczyzny / Bełżyce – historia miasta. Bełżyce leżą nad rzeką Krężniczanką – dopływem Bystrzycy. Miasto położone jest we wschodniej części Równiny Bełżyckiej, około 20 km na południowy-zachód od Lublina. Uroczystości z okazji 500-lecia nadania praw miejskich Bełżycom (Autor: nieznany) Spis treści. [ Zwiń] Historia.

  5. Historia bełżyckiego zamku w skrócie. Pierwsza wzmianka o założeniu obronnym w Bełżycach pochodzi z 27 kwietnia 1416 r. Odnotowano wówczas istnienie castriolum nad rzeką Bzanka koło drogi z Bełżyc do Lublina. Dziedzicami miejscowości pozostawali wówczas Jan i Spytko z Tarnowa, wnukowie Rafała.

  6. Zamek w Bełżycach jest obecnie trudno rozpoznawalny został bowiem zaadaptowany najpierw na gorzelnię, a potem istniejącą do dziś mleczarnię. Stoi ona pośród innych domów i niewiele się wyróżnia. Tylko główny korpus, bez dobudowanego z tyłu budynku stanowił dawny zamek.

  7. Siedziba fundacji Zamek Bełżyce w miejscu, w którym znajdował się zamek. Państwo Polska. Województwo lubelskie. Miejscowość: Bełżyce. Rozpoczęcie budowy: ok. 1416. Pierwszy właściciel: Spytek w Tarnowa. Kolejni właściciele: Pileccy herbu Leliwa