Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zamek w Myślenicach – ruiny średniowiecznego zamku w Myślenicach w województwie małopolskim. Zamek królewski w Myślenicach położony był w drugiej połowie XVI wieku w powiecie szczyrzyckim województwa krakowskiego [2] .

  2. Zamczysko. W Myślenicach, na prawym brzegu Raby, na występie skalnym zbocza Ukleiny na wysokości około 380 m n.p.m. znajdują się ruiny tajemniczego Zamczyska. Są to pozostałości warownej budowli obronnej pochodzącej z XIII lub początku XIV wieku. Pierwsze wzmianki o budowli pochodzą z 1342 r.

  3. 23 mar 2022 · Zamczysko w Myślenicach. by Łukasz Kurbiel 23 marca, 2022 0 346. W Myślenicach, na prawym brzegu Raby, na występie zbocza góry Ukleiny na wysokości około 380 m n.p.m. znajdują się ruiny tajemniczego Zamczyska. Są to pozostałości warownej budowli obronnej pochodzącej z XIII w.

  4. Historia miasta - Muzeum Niepodległości w Myślenicach. Nazwa miasta Myślenice pochodzi od popularnego w średniowieczu imienia Myślimir. Przypuszcza się, że Myślimir właśnie był założycielem osady myślenickiej. Pierwszą pisaną wzmianką odnoszącą się do Myślenic jest informacja datowana na 1253- 1258 rok, zapisana w „Kodeksie Tynieckim”.

  5. 10 cze 2022 · historia zamku w Myślenicach - kategoria młodzież ,,ZAMEK W MYŚLENICACH” Grupa podróżujących konno mężczyzn kłusem zbliżała się do zamku. Od ich ostatniej wizyty w tym miejscu minął dokładny rok. Jadący na przedzie rycerz wprost nie mógł się doczekać, aż będą na miejscu.

  6. Myślenice. Zamek w Myślenicach. Na prawym brzegu rzeki Raby, na zboczu góry Ukleiny zwanym Zamczysko, zachowały się ruiny tajemniczego zamku. Dokumenty źródłowe milczą na temat jego fundatora. Dzięki badaniom archeologicznym ustalono, że warownia powstała na przełomie XIII i XIV wieku.

  7. Spytek Jordan był zdecydowanie najbardziej wpływowym pośród wójtów dotychczas sprawujących władzę w Myślenicach. Jako kasztelan krakowski posiadał kilka miast i około pięćdziesięciu wsi. Zbudował on w Myślenicach dziś już nieistniejący dwór obronny, nazywany "Nowym Zamkiem", w którym gościł miedzy innymi Mikołaja Reja.