Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Co noc na zamku było wszak słychać diabelskie imprezy, a nad ranem rogaci goście odlatywali z warowni pod postaciami kruków. Nie dziwi więc przydomek, jaki nadali swojemu panu – Diabeł Wenecki! Długo by trwało bezprawie w Wenecji, gdyby nie to, że pewnego razu zamek odwiedził sam król Władysław Jagiełło.

  2. Zamek w Wenecji – pozostałości zamku obronnego z XIV wieku w Wenecji koło Żnina, w województwie kujawsko-pomorskim. Historia. Zamek powstał w połowie XIV wieku na zlecenie Mikołaja Nałęcza z Chomiąży. Został zbudowany w ramach wielkiej akcji fortyfikacji Polski, podjętej w czasach Kazimierza Wielkiego.

  3. 28 kwi 2020 · Mikołaj z Chomiąży staje się Mikołajem z Wenecji. Wojna się skończyła, ale problemy pozostały. Grabieże i zniszczenia, urazy i wzajemne pretensje znajdowały finał na salach sądowych. Ostatnie lata życia Mikołaj spędził pomiędzy swą nową siedzibą, zamkiem a Wenecji, a sądami.

  4. 22 sty 2015 · ruiny zamku w wenecji. Warownia miała regularny kształt czworoboku, z wieżą w narożniku północno-wschodnim i basztą bramną pośrodku elewacji południowej. Zamek był użytkowany do 1511 roku i od tego czasu pozostaje ruiną. Obiekt leży na Szlaku Piastowskim. Ruiny zamku.

  5. Zamek w Wenecji. Pokaż Zamki i Pałace na większej mapielokalizacja. Zamek w Wenecji. Foto Galeria. Historia Zamku. Niewielka wieś na Pałukach w województwie kujawsko – pomorskim, położona między jeziorami: Weneckim, Biskupińskim i Skrzynka, w odległości ok. 8 km na południe od Żnina.

  6. 18 kwi 2024 · Spis treści ukryj. 1 Historia weneckich zamków. 2 Perła adriatyku: wenecja. 3 Architektura weneckich zamków. 4 Wenecja zamek: miejsce dla miłośników historii. 5 Wenecja zamek: miejsce inspiracji artystycznej. 5.1 Wenecja zamek: sztuka i kultura. 5.2 Zachwycające widoki. 5.3 Wenecja zamek: współczesne cuda architektury. 6 Faqs o wenecji zamek.

  7. OPIS ZAMKU. ZWIEDZANIE. N. ie­wiel­ka wieś We­ne­cja sta­no­wi­ła w dru­giej po­ło­wie XIV wie­ku cen­trum klu­cza ma­jąt­ko­we­go Mi­ko­ła­ja Na­łę­cza z Cho­mią­ży, kasz­te­la­na na­kiel­skie­go i sę­dzie­go ka­lis­kie­go, zwa­ne­go przez współ­czes­nych mu Diab­łem We­nec­kim. Na ten bar ...