Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zanęta – śladowe ilości pokarmu o dużej wartości aromatycznej podawane w łowisko przez wędkarzy, w celu przywabienia i utrzymania w nim ryb. Zanęta ma różny skład i konsystencję, w zależności od poławianego gatunku. W hodowli ryb zanętą nazywa się pożywienie służące do utrzymania ich w łowisku.

  2. Podstawowy składnik zanęty to tak zwana baza. Pierwszy warunek: nie może ona ryb sycić, bo jak się najedzą, to nie będą chciały brać przynęty i odpłyną z łowiska. Jej smak i zapach muszą być delikatne. W zanęcie mocno smakować i pachnieć mają te składniki, które specjalnie w tym celu zostały do niej dodane.

  3. 29 wrz 2023 · Zanęta to mieszanka różnych składników, która przyciąga ryby i zachęca je do żerowania w okolicach naszego haczyka. Zanęty wędkarskie ich ilość i rodzaje na rynku to duży temat. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, jakie są rodzaje zanęt wędkarskich, jak je przygotować, oraz jak skutecznie ich używać. Czym Jest Zanęta Wędkarska?

  4. 21 paź 2015 · 0,5 l Aromix Brassem 0,5 l castersów Zanęta na karpie. 25% tartej bułki. 20% biszkoptu 10% śruty kukurydzianej [może byc mąka kukurydziana z kaszą kukurydzianą] 10%mielonych płatków owsianych 10% drobnych otrab. 7% cukru pudru, 5% grubo mielonych konopi prażonych 3% mielonego słonecznika prażonego.

  5. 1 kwi 2018 · Moja zanęta na leszcza wiosną jest dość ciemnej konsystencji z dodatkiem kukurydzy, piernika i tutaj najważniejsze – posiekanych na drobne kawałki robaków. Leszcz jest smakoszem i jak to mówi mój kolega Adaś (Panda) duży leszcz jest jak “doktortrudny do oszukania i trudny do poznania .

  6. Czym się różni przynęta od zanęty wędkarskiej? Każdy słyszał, że rybę łowimy na przynętę. To prawda, ale zanim użyjemy przynęty, rybę, a zwłaszcza karpia, trzeba skutecznie zanęcić. Wyprawa na ryby oznacza zatem, że musimy być wyposażeni w zanętę i przynętę.

  7. 18 lut 2019 · Co to jest zanęta spożywcza? Jak sama nazwa wskazuje, zanęta służy do nęcenia, wabienia ryb. Można wyróżnić następujące rodzaje zanęty: - gruntowa (spożywcza) - wysuszone i zmielone produkty piekarnicze i nasiona, - luźna – wrzucane luzem do wody robaki, ziarna, pellet itp., - klejone robaki, - gliny i ziemie, - atraktory.