Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zapiski oficera Armii Czerwonej (od 17 września 1939 roku) – powieść Sergiusza Piaseckiego wydana po raz pierwszy w 1957 w Londynie nakładem wydawnictwa GRYF. Satyra ta opisuje pobyt oficera Armii Czerwonej Michaiła Zubowa na okupowanej przez Sowietów , a później Niemców Wileńszczyźnie , widziany jego oczami.

  2. Michaił Zubow, dzielny krasnoarmiejec, wkracza na czele niezwyciężonej Armii Czerwonej na teren Polski, by dumnie i radośnie wyzwalać z burżuazyjnego jarzma swych braci. Zostaje skierowany do Vilniusa (dawniej Wilna),które okazuje się prawdziwą kapitalistyczną jaskinią!

  3. Zapiski oficera armii czerwonej. Recenzuje: Damian Kopeć. Wspomnienia „wyzwoliciela”. Sergiusz Piasecki, autor słynnej powieści Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy, to postać nietuzinkowa. Pisarz i publicysta, oficer wywiadu, przemytnik, więzień. Człowiek o niezwykle barwnym życiorysie i twardym charakterze.

  4. Miejsce akcji: Wilno i okoliczne miejscowości. Druk: 1957, Londyn. Książka Sergiusza Piaseckiego "Zapiski oficera Armii Czerwonej" to wojenny dziennik Michaiła Zubowa, oficera armii, która 17 września 1939 roku, na podstawie tajnej klauzuli do paktu Ribbentrop-Mołotow, wkroczyła na terytorium polskie.

  5. niezwyciężonej Armii Czerwonej, idących dumnie i radośnie wyzwalać z burżuazyjnego jarzma swych braci: chłopów i robotników całego świata. Zaskoczyliśmy nieprzyjaciela całkowicie.

  6. 25 gru 2019 · Książka “Zapiski oficera Armii Czerwonej” jest groteską napisaną w formie pamiętnika. Główny bohater to oficer sowiecki Michaił Zubow, człowiek prymitywny, poddany całkowitej indoktrynacji, ślepo wierzący propagandzie Sowieckiej, który wraz z wojskiem, okupują Wilno od września 1939 roku.

  7. 5 mar 2024 · Zapiski…” to satyra, której akcja rozpoczyna się 17 września 1939 r. wraz z wkroczeniem do Polski ich głównego bohatera – młodszego lejtnanta Armii Czerwonej Michaiła Zubowa. Ostatnie informacje o jego losach pochodzą ze stycznia 1945 r.