Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zapora przeciwrumowiskowazapora, której nadrzędnym celem jest zatrzymywanie rumowiska, głównie rumoszu o frakcji toczyn i wleczyn, a tym samym ochrona terenów położonych poniżej budowli przed wezbraniami i rumowiskiem; w mniejszym stopniu wyrównywanie przepływu potoku. Jest to budowla poprzeczna przegradzająca łożysko potoku ...

  2. zapora przeciwrumowiskowa (stopień z okienkami osączającymi) ( inżynieria leśna, hydrologia ), budowla podpiętrzająca wodę, której nadrzędnym celem jest zatrzymywanie rumowiska wleczonego. Lokalizowana głównie w górach, na ciekach stałych lub okresowych.

  3. Zapora przeciwrumowiskowa (check dam) to obiekt budowlany wzniesiony w poprzek koryta na wysokość większą od stanu NWW (najwyższej wielkiej wody) w korycie cieku. Zapora zbudowana jest z muru...

  4. schronów dla ryb i skrzydła ziemnego zapory o długości 130 m (ryc.1) z ekranem iłowym od strony wody o grubości 0,5 m. Powierzchnia zapory została określona na 65 tys. m2. Zapora miała być zasypywana (zalądowiana) przez 55 lat tzn. do 2015 r. Lewa część zapory nie była przeobrażona i było to pastwisko.

  5. regulacja rzek? Sprawdź notatkę Projekt zapory przeciw rumowiskowej - obliczenia i pobierz ją za darmo z naszego serwisu. Powodzenia w nauce!

  6. POL. ENG. W niniejszym artykule przedstawiono wybrane metody i rozwiązania ograniczające erozję, zmniejszające transport rumowiska wleczonego oraz poprawiające parametry geomorfologii fluwialnej cieków. Prezentowane rozwiązania są jednymi z częściej stosowanych metod zabezpieczenia koryt cieków.

  7. Zapory przeciwrumowiskowe to często jedyny sposób niezbędnej zabudowy potoku. Autor - na podstawie własnych, szerokich badań - proponuje formuły obliczeniowe współczynnika załadowania, co pozwoli zracjonalizować gabaryty obiektów.