Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 27 wrz 2018 · W takich okolicznościach warto zmniejszyć prędkość i obserwować ruch przechodniów. Zasada ta oczywiście nie dotyczy tylko i wyłącznie pieszych. Zdarzają się pewne miejsca, w których to innym kierowcom nie należy do końca ufać. Są to szczególnie sytuacje związane z włączaniem się do ruchu.

  2. Zasada ograniczonego zaufania – zasada stanowiąca, że zarówno każdy uczestnik ruchu drogowego, jak też inna osoba znajdująca się na drodze oraz w jej otoczeniu, ma prawo liczyć, że inni uczestnicy ruchu przestrzegają przepisów ruchu drogowego, chyba że aktualne zachowanie uczestnika stanowi uzasadnione podejrzenie do odmiennego ...

  3. 31 mar 2022 · Kierujący pojazdem jest obowiązany zachować szczególną ostrożność w takich miejscach jak: przejścia dla pieszych, okolice dworców, ulice z wąskimi chodnikami itp. W tych miejscach ruch pieszych jest wzmożony i łatwiej o niebezpieczną sytuację.

  4. 31 sty 2023 · Zasada ograniczonego zaufania i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego są niezwykle istotne – nie tylko dlatego, że pozwalają uniknąć kolizji lub wypadku, ale również wysokich kar. Sprawdź nowy taryfikator mandatów i przekonaj się, że łamanie obowiązujących zasad może być bardzo kosztowne!

  5. 25 sty 2023 · Zasada ograniczonego zaufania – definicja. Zgodnie z ustawą Prawo o Ruchu Drogowym, a konkretniej jej działem drugim, rozdziałem pierwszym i artykułem czwartym, definicja tzw. zasady ograniczonego zaufania brzmi następująco:

  6. Przykład zasady ograniczonego zaufania: Czekamy na możliwość wjazdu na drogę z pierwszeństwem przejazdu, skręcając w prawo. Dostrzegamy samochód jadący z lewej strony. Pojazd ma włączony kierunkowskaz i możemy domniemać, że skręci. Czy możemy więc ruszać? Zgodnie z przepisami tak, ale zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania nie.

  7. Pomimo że termin „zasada ograniczonego zaufania” jest znany praktycznie każdemu kierowcy, to okazuje się, że zdecydowana większość zmotoryzowanych rozumie go w sposób odwrotny, niż zostało to określone w przepisach. Sprawdź, czym jest zasada i jak ją stosować. Spis treści: 1. Co to jest zasada ograniczonego zaufania? 2.