Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 21 mar 2023 · Przewlekła niedomykalność zastawki mitralnej powstaje w wyniku chorób serca, schorzeń o charakterze zapalnym, chorób zwyrodnieniowych, spichrzeniowych, naciekowych, stosowania niektórych leków, a także w wyniku zmian w obrębie samego aparatu zastawkowego. Może być też wrodzona.

  2. 26 wrz 2019 · Niedomykalność zastawki mitralnej to stosunkowo częsta choroba serca, której główną przyczyną jest uszkodzenie płatków zastawki. Wada ta pojawia się zarówno u kobiet jak i mężczyzn (z taką samą częstotliwością), a jej ryzyko wzrasta razem z wiekiem oraz wzrostem ciśnienia tętniczego krwi.

  3. 19 lut 2019 · Niedomykalność zastawki mitralnej (dwudzielnej) to zwykle nabyta wada serca, która polega na cofaniu się krwi z lewej komory do lewego przedsionka. Jest spowodowana nieprawidłowościami w zamykaniu się zastawki mitralnej (zastawki przedsionkowo-komorowej lewej), która oddziela od siebie te dwie jamy.

  4. 18 maj 2022 · Niedomykalność zastawki mitralnej to wada serca, która polega na zaburzeniu prawidłowego zamykania zastawki. Prowadzi ona do nieprawidłowego przepływu krwi z lewej komory serca do lewego przedsionka w trakcie skurczu komory. Przepływ ten nazywany jest falą zwrotną.

  5. 20 wrz 2023 · Niedomykalność zastawki mitralnej to wada serca polegająca na wstecznym przepływie krwi z lewej komory do lewego przedsionka przez nieprawidłowo funkcjonującą zastawkę. Schorzenie może występować w postaci przewlekłej oraz ostrej.

  6. 9 lip 2018 · Niedomykalność zastawki mitralnej (dwudzielnej) to wada polegającą na cofaniu się krwi z lewej komory do lewego przedsionka serca w wyniku nieszczelność zastawki mitralnej podczas skurczu lewej komory. Przyczyny różnią się w zależności od postaci choroby (ostra, przewlekła).

  7. Niedomykalność zastawki mitralnej ( łac. insufficientia valvulae mitralis, ang. mitral regurgitation, MR) – wada serca polegająca na nieprawidłowym zamykaniu się płatków zastawki dwudzielnej, powodującym wsteczny przepływ krwi z lewej komory do lewego przedsionka podczas skurczu. Etiologia. Przyczyny przewlekłej niedomykalności mitralnej: