Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zastrzeżenia patentowe (w przypadku wzoru użytkowego: zastrzeżenia ochronne) – cechy wynalazku definiujące zakres jego ochrony patentowej i stanowią element zarówno opisu patentowego, jak i zgłoszeniowego, który powinien zawierać co najmniej jedno zastrzeżenie patentowe.

  2. 1 lip 2014 · Zastrzeżenia patentowe to najważniejsza część dokumentacji zgłoszeniowej wynalazku, która stanowi podstawę do oceny zdolności patentowej przedmiotu zgłoszenia. Po udzieleniu patentu zastrzeżenia patentowe wyznaczają zakres przedmiotowy prawa wyłącznego z patentu na wynalazek, a zatem mają zasadnicze znaczenie z punktu widzenia ...

  3. 12 mar 2019 · Zastrzeżenia patentowe – co to jest? Zastrzeżenia patentowe to sformalizowane, słowne przedstawienie cech charakteryzujących wynalazek. Uzasadniają one jego zdolność patentową, tzn. nowość, poziom wynalazczy i przemysłową stosowalność. Zastrzeżenia patentowe znajdują się w opisie patentowym.

  4. 19 kwi 2023 · Zakres przedmiotowy patentu określają zastrzeżenia patentowe, zawarte w opisie patentowym. Opis wynalazku i rysunki mogą służyć do wykładni zastrzeżeń patentowych [por. ust. 2]; Czas trwania patentu wynosi 20 lat od daty dokonania zgłoszenia wynalazku w Urzędzie Patentowym [por. ust. 3].

  5. Zastrzeżenie patentowe jest kluczową częścią zgłoszenia wynalazku do patentu. Powinno precyzyjnie określać zakres żądanej ochrony, opisywać wynalazek i jego techniczne cechy, oraz nie zawierać nieprecyzyjnych określeń. Istnieją dwie formy zastrzeżeń patentowych: niezależne i zależne, które różnią się sposobem przedstawienia cech wynalazku.

  6. Nie chciałbyś przecież po pewnym czasie stracić swoją domenę bądź nazwę firmę, w którą inwestowałeś tak wiele lat. W takim razie powinny Cię zainteresować zastrzeżenia patentowe. Co więc należałoby uczynić? W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest znak towarowy i co obejmuje jego rejestracja.

  7. Zakres przedmiotowy patentu określają zastrzeżenia patentowe zawarte w opisie patentowym. Reguła to znajduje wyraz w art. 63 ust. 2 Ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. – Prawo własności przemysłowej (PWP); rzeczony przepis precyzuje, że do wykładni zastrzeżeń mogą służyć opis wynalazku i rysunki.