Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zawilec narcyzowy, z. narcyzowaty (Anemone narcissiflora L.) – gatunek rośliny z rodziny jaskrowatych. Występuje w południowej i środkowej Europie, w Azji i Ameryce Północnej. W Polsce rośnie tylko w Tatrach, w Sudetach (Karkonoszach), w Bieszczadach i na Babiej Górze.

  2. W wąskim ujęciu systematycznym rodzaj ten nie ma przedstawicieli we florze Polski (poza uprawianym zawilcem wieńcowym ). W szerszym, tradycyjnym, obejmuje cztery gatunki dziko rosnące w Polsce: zawilec gajowy A. nemorosa, narcyzowy A. narcissiflora, wielkokwiatowy A. sylvestris i żółty A. ranunculoides [8] .

  3. 30 lis 2017 · 30 listopada 2017. ZAWILEC NARCYZOWY (Anemone nracissiflora) Jaskrowate ( Ranunculaceae) Okres kwitnienia: VI-VIII. Wygląd: Charakterystyczna bylina osiągająca do 60cm wysokości. Kwiaty duże, o promienistej budowie, 5-krotne, nieróżnicowane na kielich i koronę, zebrane na szczycie łodygi w niewielki baldach, kremowobiałe.

  4. budujesz.info › artykul › zawilce-odmiany-i-uprawa,336Zawilce - odmiany i uprawa

    Mniej znany zawilec narcyzowy o białych kwiatach, także kwitnący w okresie wiosennym należy do wyższych zawilców. Jego wysokość przekracza 50 cm. Bylina jest w pełni mrozoodporna, preferująca stanowiska słoneczne do półcienistych i lekko kwaśne podłoże, na którym lepiej rośnie.

  5. Spis treści. Zawilce – wymagania glebowe. Sadzenie i uprawa zawilców. Podlewanie i nawożenie zawilców. Rozmnażanie zawilców. Ochrona zawilców. Zawilce w domu i ogrodzie. W mitologii greckiej mit o zawilcu łączy się z tragiczną historią miłosną bogini Afrodyty i pięknego śmiertelnika Adonisa.

  6. 13 kwi 2022 · Zawilec narcyzowaty występuje w Europie Środkowej, Azji i Ameryce Północnej. W Polsce w stanie naturalnym można ją spotkać w Sudetach, Karpatach i Babiej Górze - w naszym kraju podlega ścisłej ochronie gatunkowej. Należy do rodziny jaskrowatych (Ranunculaceae)

  7. 5 lut 2021 · Zawilce (Anemone) bywają też nazywane anemonami, naturalnie porastają niemal wszystkie strefy klimatyczne. To byliny z rodziny jaskrowatych. Ich grecka nazwa tłumaczona jest jako “córka wiatru” i jest doskonałym odzwierciedleniem i delikatnych kwiatów, które kołyszą się przy najlżejszym podmuchu.