Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Życiorys. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie otrzymał dyplom w 1983. Od 1985 pracuje na macierzystej uczelni. Jest tam kierownikiem pracowni rzeźby na Wydziale Tkaniny i Ubioru [2] . Odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2022) [3] .

  2. Zbigniew – męskie imię pochodzenia słowiańskiego [1]. Złożone jest z dwóch członów: Zby- („zbyć, zbyć się, pozbyć się”) i -gniew („gniew”) [2]. Mogło oznaczać „tego, który się zbył (pozbył) gniewu”. Właściwie powinno ono brzmieć Zbygniew, a Zbigniew to wynik zniekształcenia, które nastąpiło przy odczycie ...

  3. 19 paź 2023 · Zbigniew – znane osoby. Zbigniew – znaczenie imienia. Zbigniew to imię męskie o silnym charakterze i pełne znaczenia. Jest to imię, które łączy w sobie dźwięczność oraz historyczne odniesienia. Zbigniew jest imieniem o wyjątkowej symbolice i wartości. Imię to jest rodzime dla Polski i posiada głębokie korzenie historyczne.

  4. Znaczenie imienia Zbigniew. Zbigniew jest człowiekiem czynu i dumnym awanturnikiem. Z łatwością dokonuje spektakularnych zadań, ale ze żmudnych, codziennych obowiązków nie zawsze potrafi się wywiązać. Niestety brakuje mu cierpliwości i wytrwałości. Jest za to pracowitym i sprawiedliwym mężczyzną.

  5. Definicja: Nazwisko, czasami zwane nazwą rodu, jest zazwyczaj przekazywane z pokolenia na pokolenie. Nazwiska mogą zapewnić wgląd w pochodzenie danej osoby, jej tło kulturowe lub pochodzenie geograficzne. Częste pytania dotyczące nazwisk. Jakie są najrzadsze nazwiska w Drzewie genealogicznym?

  6. www.csw2020.com.pl › biogram › biogram-zbigniewa-dudkaZbigniew Dudek - CSW2020

    31 gru 2011 · Zbigniew Dudek - CSW2020. ur. 06 października 1924. zm. 31 grudnia 2011. Edukacja | Literatura | Teatr i Film. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie. Zdjęć: 33. Filmów: 1. Dokumentów: 4. Pochodzenie. Zbigniew Dudek urodził się 06.10.1924 r. w Wieleniu, zmarł 31.12.2011 r. w Czarnkowie.

  7. Pochodzenie. Jedno z najstarszych imion polskich, poświadczone już w 1097 roku jako Zbygniew. Złożone jest z dwóch członów: „zby-” (zbyć, pozbyć się) i „-gniew”, tłumaczone jest więc jako „zgodny” lub „pozbawiony gniewu”. W średniowieczu znane też były formy Zbyszko, Zbyszek.