Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbigniew Władysław Landau (ur. 18 stycznia 1931 w Warszawie , zm. 23 listopada 2018 [1] tamże) – polski historyk i ekonomista , kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej , prorektor ds. naukowych Uczelni Warszawskiej im.

  2. Urodzony: 18.01.1931 Zmarły: 23.11.2018. prof. Zbigniew Władysław Landau - polski historyk i ekonomista, Kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej, prorektor ds. naukowych Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie, a wcześniej Wyższej Szkoły Działalności Gospodarczej w Warszawie.

  3. ZBIGNIEW LANDAU. Wpływ zamachu majowego na gospodarkę Polski. Zdobycie w wyniku zamachu majowego władzy przez obóz związany z Józefem Piłsudskim było i często jest nadał traktowane jako punkt zwrotny w dziejach Polski międzywojennej. I to nie tylko w historii politycznej, ale również gospodarczej.

  4. Zbigniew Władysław Landau (ur. 18 stycznia 1931 w Warszawie, zm. 23 listopada 2018 tamże) – polski historyk i ekonomista, kierownik Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej Szkoły Głównej Handlowej, prorektor ds. naukowych Uczelni Warszawskiej im. Marii Skłodowskiej-Curie, a wcześniej Wyższej Szkoły Działalności Gospodarczej w Warszawie.

  5. 30 sty 2019 · 30.01.2019. W piątkowy poranek 23 listopada 2018 r. do Katedry Historii Gospodarczej i Społecznej SGH dotarła smutna wiadomość – zmarł wieloletni jej kierownik prof. Zbigniew Landau. Wraz z odejściem Profesora został zamknięty ważny etap dziejów nie tylko Katedry, ale też badań nad polską historią gospodarczą.

  6. ZBIGNIEW LANDAU Dwusektorowy układ gospodarki Polski międzywojennej i jego konsekwencje (na przykładzie lat 1930—35) W dotychczasowych badaniach nad gospodarką Polski międzywojennej wskazywano na istnienie poważnych dysproporcji w rozwoju poszcze­ gólnych dzielnic kraju, co wiązało się z ich różnymi losami w okresie rozbiorów.

  7. ZBIGNIEW LANDAU. Czy w Polsce Ludowej dokonano nacjonalizacji banków? Problemem budzącym ciągle jeszcze wiele niejasności jest kwestia przeobrażeń bankowości w powojennej Polsce. W przekonaniu pewnej części osób, i to' nie tylko „konsumentów” prac historycznych, ale nawet poważnych ich twórców — w Polsce obok nacjonalizacji ...