Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Jezioro Dobromierskie (Jezioro Dobromierz, Zbiornik Dobromierz) – sztuczne jezioro zaporowe utworzone na rzece Strzegomce, położone na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego w woj. dolnośląskim. Od północy sąsiaduje ze wsią Dobromierz. Przy budowie zbiornika wykorzystano w dużym stopniu naturalne ukształtowanie terenu.

  2. 28 sie 2023 · Zbiornik Dobromierz to sztuczne jezioro zaporowe, które utworzono na rzece Strzegomce. Leży na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego w województwie dolnośląskim. Od północy sąsiaduje ze wsią Dobromierz. To miejsce zachwyca. Zobaczcie zdjęcia z drona.

  3. Jezioro Dobromierskie (Jezioro Dobromierz, Zbiornik Dobromierz) – sztuczne jezioro zaporowe utworzone na rzece Strzegomce, położone na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego w woj. dolnośląskim. Od północy sąsiaduje ze wsią Dobromierz. Przy budowie zbiornika wykorzystano w dużym stopniu naturalne ukształtowanie terenu.

  4. Jezioro Dobromierz. Powierzchnia : bd. Pojemno ca kowita : bd. Zbiornik wodny Dobromierz (znany r wnie jako Jezioro Dobromierz) to malowniczy akwen po o ony na terenie Ksi a skiego Parku Krajobrazowego. Jezioro i jego okolica jest bardzo dobrym miejscem do spacer w oraz rowerowych wycieczek.

  5. Jezioro Dobromierz. Sztuczne jezioro o pojemności 11,35 mln m3, utworzone na rzece Strzegomce, sąsiadujące ze wsią Dobromierz. Znajduje się na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. W okolicy można spotkać m.in. bociana czarnego, orła rybołowa, czaplę, zimorodka, borsuka i bobra.

  6. Jezioro Dobromierskie (Jezioro Dobromierz, Zbiornik Dobromierz) – sztuczne jezioro zaporowe utworzone na rzece Strzegomce, położone na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego w woj. dolnośląskim. Od północy sąsiaduje ze wsią Dobromierz.

  7. Grodzisko Dobromierz. Grodzisko w Dobromierzu z IX-X w. Prawdopodobnie jeden z grodów należących do Ślężan. Malowniczo położone na szczycie wzgórza, tuż obok kościoła pw. św. Michała Archanioła oraz przy terenie sztucznego zbiornika wodnego, który od niedawna został udostępniony turystycznie (wcześniej - zbiornik wody pitnej).