Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbiornik wodny – zagłębienie terenu wypełnione wodą (w przeciwieństwie do cieków – wód płynących). Wyróżnia się zbiorniki wodne naturalne nazywane jeziorami [1] oraz sztuczne zbiorniki wodne ( zbiorniki antropogeniczne ), które w zależności od sposobu powstania misy dzieli się na: zaporowe, poeksploatacyjne, groblowe, w ...

  2. Suszarka kondensacyjna suszy ubrania gorącym powietrzem, które po wykorzystaniu zmienia stan skupienia w wodę (i trafia do odpływu lub zbiornika). Stąd też nazwa, bo kondensacja oznacza zjawisko zmiany stanu skupienia z fazy gazowej w fazę ciekłą.

  3. Sprawdź czy zbiornik na wodę jest co najmniej w połowie pełny i prawidłowo założony. Usuń filtr zmiękczający i zamontuj dyszę gorącej wody, umieść pod nią pusty kubek. Włącz program „Gorąca woda”, aby oczyścić system i usunąć powietrze, które czasami gromadzi się w obwodzie wody.

  4. Już teraz 100 zbiorników dba o nasze bezpieczeństwo wodne. Duże zbiorniki wodne to strategiczne rezerwuary wody w dobie zmian klimatu. Wody Polskie zarządzają niemal 100 wielofunkcyjnymi zbiornikami retencyjnymi. Planujemy też budowę nowych, m.in. Wielowieś Klasztorną w Wielkopolsce czy Kąty-Myscowa na Podkarpaciu.

  5. Duże zbiorniki retencyjne to sztuczne zbiorniki wodne powstające np. na rzece. Odpływ wody może tamować zapora. Taki sztuczny zbiornik wodny wybudowany na rzece umożliwia wykorzystanie zebranej wody w okresie suszy. Zadaniem zbiornika retencyjnego jest również ochrona terenów przed powodzią.

  6. Główne zbiorniki wód podziemnych to struktury geologiczne zasobne w wodę, które stanowią lub mogą stanowić w przyszłości strategiczne zasoby wód podziemnych do zaopatrzenia ludności i podstawowych gałęzi gospodarki, wymagających wody wysokiej jakości.

  7. Spis treści. ukryj. Początek. Przyczyny eutrofizacji. Następstwa. Metody kontroli i zapobiegania eutrofizacji. Przypisy. Bibliografia. Eutrofizacja – proces wzbogacania zbiorników wodnych w pierwiastki biofilne, skutkujący wzrostem trofii, czyli żyzności wód. Proces ten dotyczy nie tylko zbiorników wodnych, ale również cieków .