Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zbiorniki balastowe – zbiorniki stosowane w jednostkach pływających, zarówno nawodnych jak i podwodnych. Zbiorniki te pozwalają na zanurzanie i wynurzanie okrętu podwodnego. Podczas zanurzania otwierane są klapy i odwietrzniki, co skutkuje nabraniem do zbiorników wody i uzyskaniem pływalności ujemnej okrętu.

  2. 28 sty 2019 · Co to jest system wody balastowej? System wody balastowej umożliwia statkowi pompowanie wody do i z bardzo dużych zbiorników w celu skompensowania zmian obciążenia ładunku, warunków przy płytkim zanurzeniu lub pogody. Pojemność zbiorników balastowych na dużym statku może wynosić miliony galonów.

  3. Jeśli miałeś okazję analizować przekroje, rzuty i schematy kadłubów poszczególnych typów U-Bootów [jest tego trochę w necie] to łatwo zauważyć, że niemal dla wszystkich wyżej podanych typów kadłubów [jedno-, półtora- i dwukadłubowych] zbiorniki balastowe można podzielić na trzy podstawowe grupy : zbiorniki balastowe ...

  4. Zbiorniki balastu ruchomego stosuje się parami — służą do zmiany położenia środka ciężkości statku w płaszczyźnie poziomej w celu przeciwdziałania przechyłowi (z.b. przeciwprzechyłowe) lub trymowi ; zwykle przepompowuje się wodę między z.b. umieszczonymi na burtach i na przeciwległych końcach statku, np. na okręcie ...

  5. Zbiorniki balastowezbiorniki stosowane w jednostkach pływających, zarówno nawodnych jak i podwodnych. Lokalizacja zbiorników balastowych na okręcie podwodnym. Forpik jako zbiornik balastowy o pojemności 140 m³. Widok na dno zbiornika. Zbiorniki te pozwalają na zanurzanie i wynurzanie okrętu podwodnego.

  6. Schematyczne porównanie budowy kadłuba jachtu mieczowego (a) oraz jachtu z płetwą balastową (b) Jacht balastowy – łódź żaglowa wyposażona w balast konstrukcyjnie umocowany tak, aby obniżyć środek ciężkości jednostki. W odróżnieniu od jachtów mieczowych, stosuje się je głównie w żegludze morskiej .

  7. 1 paź 2019 · Zbiorniki zaopatrzone są w instalacje do grzania ładunku (zazwyczaj wężownice grzewcze umieszczone wewnątrz zbiornika), zawory bezpieczeństwa zabezpieczające przed nadmiernym nad- lub podciśnieniem, urządzenie do mycia zbiorników.