Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zespół paraneoplastyczny to grupa charakterystycznych objawów, które mogą świadczyć o toczącym się w organizmie procesie nowotworowym. Może występować jako zaburzenia endokrynologiczne, naczyniowe, neurologiczne, jednak najczęściej są to zmiany skórne. Zwykle wszystkie objawy zespołu paranowotwor...

  2. 7 wrz 2019 · Zespół paraneoplastyczny (inaczej paranowotworowy) polega na wystąpieniu objawów świadczących o obecności nowotworu w organizmie. W przeciwieństwie do typowych symptomów nowotworu, zespoły paraneoplastyczne nie mają związku z lokalizacją, w której rozwija się pierwotna choroba nowotworowa.

  3. Zespół paraneoplastyczny jest zespołem objawów klinicznych, pośrednio związanych z chorobą nowotworową, który może dotyczyć niemal każdego układu narządów w ciele człowieka. Sprawdź, w jakich rodzajach raka najczęściej występują zespoły paranowotworowe oraz jak je rozpoznać. źródło:123RF.

  4. Do najczęstszych zespołów paraneoplastycznych zaliczamy: endokrynopatie: zespół Cushinga (ektopowe wydzielanie ACTH) zespół nieprawidłowego wydzielania hormonu antydiuretycznego; hiperkalcemia; hipoglikemia; policytemia (z powodu nadmiaru erytropoetyny) zespół rakowiaka spowodowany serotoniną i bradykininą; zmiany skórne:

  5. CO TO JEST ZESPÓŁ PARANEOPLASTYCZNY? To pojawienie się objawów wynikających z rozwoju choroby nowotworowej w organizmie. Nie dotyczy to jednak tych objawów, które są spowodowane miejscowym wzrostem nowotworu bądź jego przerzutów. Zespoły te na pozór wydają się nie mieć żadnego związku z nowotworem. Często ustępują po skutecznym leczeniu nowotworu.

  6. Zespoły paraneoplastyczne mogą występować w różnych rodzajach nowotworów i wpływać na różne układy lub narządy w organizmie. Przykładami zespołów paraneoplastycznych mogą być: Hiperkalcemia: Występuje w przypadku niektórych nowotworów, które mogą wydzielać substancje podobne do parathormonu, co prowadzi do podwyższenia ...

  7. 7 wrz 2019 · Są to najczęściej cząsteczki o charakterze białek i hormonów, powodujące tzw. zespoły paranowotworowe, czyli objawy mogące stanowić pierwsze sygnały rozwoju nowotworu w organizmie. Komórki raka drobnokomórkowego cechują się także zdolnością do szybkich podziałów, co skutkuje agresywnym wzrostem guza.