Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zespół paraneoplastyczny to grupa charakterystycznych objawów, które mogą świadczyć o toczącym się w organizmie procesie nowotworowym. Może występować jako zaburzenia endokrynologiczne, naczyniowe, neurologiczne, jednak najczęściej są to zmiany skórne. Zwykle wszystkie objawy zespołu paranowotwor...

  2. Zespół paraneoplastyczny, zespół paranowotworowy (ang. paraneoplastic syndrome, PS) – objawy lub zespoły objawów towarzyszące chorobie nowotworowej powstające niezależnie od miejscowego wzrostu lub występowania przerzutów odległych. Zespoły paraneoplastyczne często ustępują po skutecznym wyleczeniu nowotworu [1] .

  3. 7 wrz 2019 · Zespół paraneoplastyczny (inaczej paranowotworowy) polega na wystąpieniu objawów świadczących o obecności nowotworu w organizmie. W przeciwieństwie do typowych symptomów nowotworu, zespoły paraneoplastyczne nie mają związku z lokalizacją, w której rozwija się pierwotna choroba nowotworowa.

  4. Zespół paraneoplastyczny jest zespołem objawów klinicznych, pośrednio związanych z chorobą nowotworową, który może dotyczyć niemal każdego układu narządów w ciele człowieka. Sprawdź, w jakich rodzajach raka najczęściej występują zespoły paranowotworowe oraz jak je rozpoznać.

  5. CO TO JEST ZESPÓŁ PARANEOPLASTYCZNY? To pojawienie się objawów wynikających z rozwoju choroby nowotworowej w organizmie. Nie dotyczy to jednak tych objawów, które są spowodowane miejscowym wzrostem nowotworu bądź jego przerzutów. Zespoły te na pozór wydają się nie mieć żadnego związku z nowotworem.

  6. Zespół paraneoplastyczny to zespół objawów i zaburzeń, które występują u pacjentów cierpiących na nowotwór złośliwy, ale nie są spowodowane bezpośrednio przez sam nowotwór ani jego przerzuty. Objawy te często wyprzedzają objawy samego nowotworu, co znacznie utrudnia diagnostykę.

  7. 30 sty 2020 · Zespoły paranowotworowe u pacjentów onkologicznych występują najczęściej w okolicach i narządach, które nie zostały bezpośrednio zaatakowane i zajęte przez nowotwór. Mogą wpływać na różne układy – w szczególności na układ hormonalny, neurologiczny, dermatologiczny, reumatologiczny i hematologiczny.