Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zespół Sandifera dotyczy typowo niemowląt (czyli dzieci poniżej 1 roku życia) i nieco starszych, małych dzieci. Objawia się niepokojącymi, charakterystycznymi ruchami dziecka, przypominającymi kręcz karku (zwroty głowy dziecka w lewo lub prawo).

  2. 25 lut 2022 · Zespół Sandifera to grupa zaburzeń ruchowych, które najczęściej pojawiają się u dzieci, gdy występujący refluks żołądkowo-przełykowy utrzymuje się powyżej 6. miesiąca życia. Diagnozowany jest zwykle u niemowląt, u starszych dzieci może towarzyszyć niektórym chorobom neurologicznym.

  3. 30 gru 2016 · Zespół Sandifera to grupa zaburzeń ruchowych występujących u dzieci z refluksem żołądkowo-jelitowym. Głównym objawem choroby jest ulewanie pokarmu oraz napadowe, gwałtowne wygięcia główki w bok lub w tył. Jak rozpoznać zespół Sandifera i jak odróżnić go od padaczki? Na czym polega zespół Sandifera?

  4. 29 lis 2023 · Objawy zespołu Sandifera. Objawami zespołu Sandifera są: gwałtowne zginanie szyi przy jedzeniu i bezpośrednio po przyjęciu pokarmu; wyginanie pleców; ulewanie u niemowląt; wymioty u starszych dzieci; zaburzenia ruchowe, jak drżenie ciała, skurcze mięśni pleców; ból żołądka;

  5. 28 sty 2019 · Zespół Sandifera – co to jest? Zespół Sandifera (ang. Sandifer syndrome) występuje u dzieci i polega na zaburzeniach ruchowych, które towarzyszą przepuklinie rozworu przełykowego oraz refluksowi przełyku. Zespół ten występuje o około 1 proc. dzieci z refluksem żołądkowo-przełykowym.

  6. 10 paź 2022 · Zespół Sandifera to rzadka przypadłość, która pojawia się u dzieci oraz niemowląt. Jej przyczyną jest refluks żołądkowo-przełykowy, natomiast głównym objawem – nienaturalne wyginanie się różnych partii ciała, m.in. szyi, kończyn, grzbietu. Jakie objawy jej towarzyszą i jak ją leczyć?

  7. Zespół Sandifera zespół napadowych zaburzeń ruchowych o nieznanym mechanizmie, występujący u dzieci z przepukliną rozworu przełykowego i refluksem żołądkowo-przełykowym, polegający na występowaniu długotrwałych lub przemijających napadów kręczu szyi, doprowadzający do przeprostu szyi i przyjmowania pozycji opistotonus .