Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 11 gru 2018 · Milcząca zgoda to sytuacja, w której złożona oferta staje się wiążąca nie tylko jeśli została wyraźnie przyjęta, ale również, gdy nie spotkała się z żadną odpowiedzią. Brak reakcji ze strony przedsiębiorcy traktowany jest jako zgoda domyślna, która nie została wyrażona wprost.

  2. § 1. Sprawa może być załatwiona milcząco, jeżeli przepis szczególny tak stanowi. § 2. Sprawę uznaje się za załatwioną milcząco w sposób w całości uwzględniający żądanie strony, jeżeli w terminie miesiąca od dnia doręczenia żądania strony właściwemu organowi administracji publicznej albo innym terminie określonym w przepisie szczególnym organ ten:

  3. § 1. Sprawa może być załatwiona milcząco, jeżeli przepis szczególny tak stanowi. § 2. Sprawę uznaje się za załatwioną milcząco w sposób w całości uwzględniający żądanie strony, jeżeli w terminie miesiąca od dnia doręczenia żądania strony właściwemu organowi administracji publicznej albo innym terminie określonym w przepisie szczególnym organ ten:

  4. 10 lis 2012 · Co to jest milcząca zgoda? Milcząca akceptacja ma w założeniu ułatwiać i usprawniać zawieranie bądź zmiany umów pomiędzy współpracującymi już przedsiębiorcami. Jednak niesie ryzyko zawarcia umowy...

  5. Zgoda na przetwarzanie danych osobowych to podstawa prawna przetwarzania chętnie wykorzystywana przez administratorów. Ale czy naprawdę rozumiesz, co ona oznacza i jakie są zasady jej gromadzenia? W tym przewodniku przechodzimy krok po kroku przez kluczowe aspekty dotyczące zgody na przetwarzanie danych.

  6. Słownik języka polskiego PWN*. zgoda I. 1. «stan, w którym nie ma zatargów, kłótni, konfliktów». 2. «stan, w którym ludzie mają wspólne zdanie lub odczucia w jakiejś sprawie». 3. «pozwolenie na coś». zgoda II «partykuła wyrażająca przyzwolenie lub aprobatę, np. Spotkamy się o drugiej. – Zgoda.

  7. Popularny gest wyrażający czyjąś aprobatę (tłumaczony najczęściej jako: „okay!” lub „zgoda!”) Zgoda (ang. consent) – szeroki termin określający brak konfliktu, jedność i zgodność (np. w poglądach). Może również oznaczać przyzwolenie, zaakceptowanie postawionej propozycji lub oferty.