Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. ZgrupowanieŻmija” – oddziały bojowe Armii Krajowej Rejonu 2 – Marymont „XXII-22” Obwodu Żoliborz ZWZ-AK, działające od 1941 w okresie okupacji niemieckiej w Polsce, jako struktury Rejonu 2 – Marymont, oraz biorące od 1 sierpnia 1944 udział w walkach w okresie powstania warszawskiego. Oddziały te walczyły na Marymoncie ...

  2. Spis treści. Żmija – negatywny wizerunek. Biologia, czyli jak jest naprawdę ze żmiją. Występowanie żmii w środowisku. Żmija naszym sprzymierzeńcem. Uwaga żmija! Zmiana wizerunku żmiji. Jad żmii w medycynie. Żmija ujarzmiona. Żmija – negatywny wizerunek.

  3. Żmije najczęściej można spotkać w ogrodach sąsiadujących z lasem, na polach uprawnych, polanach i łąkach. Wygrzewa się na słońcu (rano i popołudniu) lub poluje na gryzonie (w nocy). Żmija zygzakowata. Żmija zygzakowata. Cykl rozwojowy żmii. Żmija przesypia połowę roku – od października, aż do marca.

  4. ZgrupowanieŻmija” – oddziały bojowe Armii Krajowej Rejonu 2 – Marymont „XXII-22” Obwodu Żoliborz ZWZ-AK, działające od 1941 w okresie okupacji niemieckiej w Polsce, jako struktury Rejonu 2 – Marymont, oraz biorące od 1 sierpnia 1944 udział w walkach w okresie powstania warszawskiego.

  5. Hobby i zwierzęta. Jak wygląda żmija? Co robić w przypadku ukąszenia? Żmija zygzakowata to jedyny jadowity wąż w Polsce. Latem możemy ją spotkać w ogrodzie, na obrzeżach lasów czy na górskiej ścieżce, kiedy gad wygrzewa się na słońcu. Mimo że żmije nie są agresywne w stosunku do człowieka, w przypadku nadepnięcia mogą ukąsić.

  6. Ukąszenie żmii - co robić? W wypadku, gdy nastąpiło ukąszenie żmii należy unieruchomić pokąsaną kończynę (żmija atakuje zwykle do wysokości kostek) oraz wezwać pomoc medyczną. Można również zastosować opaskę uciskową powyżej miejsca ukąszenia.

  7. Zachowanie. Tryb życia dzienny. Chętnie przebywa pod kamieniami, krzewami lub wśród korzeni drzew. Najczęściej ucieka przed napastnikiem, atakuje w sytuacji, gdy jest osaczona. Najpierw jednak zazwyczaj głośno syczy, stosunkowo rzadko kąsa. Rozmnażanie. Jajożyworodna (stąd pochodzi nazwa łacińska Vipera ). Pora godowa przypada na kwiecień-maj.