Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 5 lip 2022 · Koprofagia – przyczyny zjadania kału. Istnieje wiele przyczyn koprofagii u psa. Wśród nich znajdują się także te, które są zupełnie naturalne, a należą do nich m.in.: utrzymanie czystości w gnieździe – suka zjada początkowo odchody swoich szczeniąt, by utrzymać czystość w miejscu, w którym przebywają. Jest to zupełnie ...

  2. Pies zjada odchody? Oto, co może mu grozić. W odchodach koni mogą znajdować się szkodliwe dla psów środki odrobaczające. Odchody dzikich zwierząt, takich jak gryzonie, mogą zawierać wysoce toksyczną trutkę na szczury. W ludzkich odchodach mogą być obecne pozostałości leków lub narkotyków.

  3. 1 mar 2021 · Psy potrafią zjadać zarówno swoje kupy (mówimy wtedy o autokoprofagii) jak i odchody innych psów i zwierząt, w tym ludzi (allokoprofagia). Istnieje kilka grup możliwych przyczyn takiego zachowania. Naturalne zachowanie psa. Dzicy kuzyni naszych domowych psów, wilki, załatwiają się zwykle z dala od swoich nor.

  4. Jak pokazał opracowany przez WWF Living Planet Index , w ciągu 40 lat populacje dzikich zwierząt zmalały o 60%[2], co stanowi prawdopodobnie najlepszy wskaźnik ukazujący, jaki nacisk wywieramy na naszą planetę. W ciągu ostatniego półwiecza, nasz ślad ekologiczny – jedna z miar zużycia zasobów naturalnych – zwiększył się o ...

  5. 23 sty 2024 · Koprofagia (gr. kópros = odchody, phagein = jeść) to zachowanie polegające na zjadaniu odchodów – w tym innych gatunków zwierząt, innych przedstawicieli tego samego gatunku lub swoich własnych. Zjawisko to jest całkowicie naturalne dla niektórych gatunków zwierząt (1).

  6. Zjadanie mięsa, czy zjadanie zwierząt? Okazuje się, że język, kultura i ekonomia wzajemnie na siebie wpływają – Foer pokazuje w jak sprytny sposób ukrywa się fakty na temat przetwórstwa mięsnego i językowo zniekształca rzeczywistość – konsument nie może mieć przecież etycznych wątpliwości.

  7. Ptak wsuwa go do korytarza wydrążonego przez ofiarę w drzewie, zahacza o nią językiem i wyciąga. Zwierzęta takie jak żaby, kameleony i mrówkojady chwytają drobne bezkręgowce lepką końcówką wyjątkowo długiego języka. Taka strategia doskonale sprawdza się u zwierząt, których ofiary są liczne i drobne.