Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zjawisko Faradaya, zjawisko magnetooptycznezjawisko fizyczne polegające na obrocie (o pewien kąt) płaszczyzny polaryzacji światła spolaryzowanego liniowo w czasie przechodzenia światła przez ośrodek, w którym istnieje pole magnetyczne. Zjawisko zostało odkryte przez Michaela Faradaya w 1845 r. i było pierwszym eksperymentem ...

  2. Prawo Faradaya, oparte na doświadczeniach wykonywanych przez dziewiętnastowiecznego fizyka Michaela Faradaya. Mówi nam ono, jaka jest zależność między strumieniem indukcji magnetycznej przez powierzchnie ograniczoną pętlą z przewodnika a wartością powstającej w efekcie siły elektromotorycznej E. ‍.

  3. I prawo Faradaya mówi, że masa substancji wydzielonej na jednej z elektrod jest wprost proporcjonalna do natężenia prądu oraz czasu trwania elektrolizy, w skrócie jest proporcjonalny do ładunku, jaki przepłynął przez elektrolit. Prawo opisuje wzór:

  4. Prawo indukcji elektromagnetycznej Faradaya – prawo oparte na doświadczeniach Faradaya z 1831 roku. Z doświadczeń tych Faraday wywnioskował, że w zamkniętym obwodzie znajdującym się w zmiennym polu magnetycznym pojawia się siła elektromotoryczna indukcji równa szybkości zmian strumienia indukcji pola magnetycznego przechodzącego ...

  5. Co ten Faraday takiego odkrył ciekawego? Zastanówmy się, skoro ładunek przepływający przez ogniwo elektrolityczne powoduje powstawanie produktów na elektrodach, to sensowne wydaje się założenie, że i m więcej ładunku przepłynie, tym więcej produktów powstanie!

  6. 6 sie 2017 · Klatka Faradaya to osłona elektrostatyczna, która chroni urządzenia przed działaniem zewnętrznego pola elektrycznego. Występuje często w postaci metalowego, zamkniętego naczynia bądź gęstej siatki. Klatka Faradaya służy niekiedy do gromadzenia ładunków elektrycznych.

  7. stosując prawo Faradaya, wyznaczać wartość siły elektromotorycznej w zamkniętej pętli wykonanej z przewodu, wywołanej zmianami strumienia magnetycznego przechodzącego przez tę pętlę.