Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zmiana klimatu – Wikipedia, wolna encyklopedia. Spis treści. ukryj. Początek. Metody badań zmian klimatu. Badania paleoklimatyczne. Badania polowe. Ponowna analiza istniejących danych. Numeryczne modele ogólnej zmiany klimatu. Naturalne czynniki zmiany klimatu. Teoria cykli Milankovicia. Zmiany stałej słonecznej. Wpływ erupcji wulkanów.

  2. 23 sty 2024 · Największy wpływ na obecną zmianę klimatu mają dwutlenek węgla i metan. Para wodna łatwo się skrapla, a jej ilość w atmosferze zależy od temperatury. Wzrost jej ilości w atmosferze wynika wyłącznie z ocieplenia klimatu. Para wodna nie powoduje zmian klimatu, ale je nasila. Co wspólnego mają globalne ocieplenie i smog?

  3. Zmiana klimatu to obecnie gorący temat. Na skutek zmiany klimatu obserwujemy takie zjawiska jak wyjątkowo ciepłe zimy, wymykające się spod kontroli pożary i lodowce topniejące szybciej, niż się spodziewano. Pięć pytań, które pozwolą Ci zrozumieć, czym jest zmiana klimatu oraz jakie są jej przyczyny i skutki. 1. Czym jest zmiana ...

  4. Globalne ocieplenie. Lata 2011–2020 były najcieplejszą dekadą w historii, a średnia temperatura na świecie w 2019 r. wyniosła 1,1 °C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej. Globalne ocieplenie wywołane przez człowieka rośnie obecnie w tempie 0,2 °C na dziesięć lat.

  5. Zagrożenia społeczne. Jakie zagrożenia społeczne niesie ze sobą zmiana klimatu? Zdrowie. Osoby najbardziej narażone. Zatrudnienie. Edukacja. Zagrożenia dla działalności gospodarczej. Jakie zagrożenia dla działalności gospodarczej stwarza zmiana klimatu? Infrastruktura i budynki. Energia. Rolnictwo. Leśnictwo.

  6. Co oznacza pojęcie działań mitygacyjnych zmian klimatu? Mitygacja, czyli łagodzenie, to całokształt działań, które mają na celu ograniczanie emisji gazów cieplarnianych (czyli dwutlenku węgla, metanu, podtlenku azotu, fluorowęglowodorów, perfluorowęglowodorów, itd.) i zwiększenie ich pochłaniania przez ekosystemy.

  7. 12 paź 2020 · 12.10.2020. Andrew Revkin. Udostępnij: Przyczyny i pierwsze skutki zmiany klimatu znamy już od kilkudziesięciu lat. W wielu częściach świata węgiel i ropa są jednak wciąż tanie i dostępne w wielkich ilościach. Wszystko przemawia za tym, że oba te surowce będą wykorzystywane przez przemysł tak długo, jak długo będzie się to opłacało.