Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Znak wolnej burty (także Znak Plimsolla) – oznaczenie składające się z: kręgu wolnej burty oraz linii ładunkowych wskazujących największe dopuszczalne zanurzenie statku w różnych okolicznościach i różnych porach roku [1], według zasad określonych w konwencji o liniach ładunkowych, przyjętej w Londynie dnia 5 kwietnia 1966 r. Charakterystyka.

  2. 15 gru 2017 · Pilimsoll line, Plimsoll mark – jest to oznaczenie wolnej burty poprzez pionową odległość od górnej krawędzi linii pokładowej do górnej krawędzi linii ładunkowej. Nazwa pochodzi od angielskiego parlamentarzysty, Samuela Plimsolla.

  3. Najbardziej charakterystycznym ze wszystkich jest znak wolnej burty (lub Znak Plimsolla). Krąg wolnej burty otoczony jest literami, w tym przypadku PR, co oznacza że towarzystwo klasyfikujące ten statek to Polski Rejestr Statków.

  4. Znak wolnej burty (także Znak Plimsolla) – oznaczenie składające się z: kręgu wolnej burty oraz linii ładunkowych wskazujących największe dopuszczalne zanurzenie statku w różnych okolicznościach i różnych porach roku [1], według zasad określonych w konwencji o liniach ładunkowych, przyjętej w Londynie dnia 5 kwietnia 1966 r.

  5. znak wolnej burty, znak Plimsolla, znak umieszczany na obu burtach statku wodnego, określający maksymalnie bezpieczne zanurzenie statku pod ciężarem ładunku zależy ono od pory roku oraz rejonu pływania i jest określone w przepisach międzynar. konwencji o liniach ładunkowych.

  6. Inne. znak wolnej burty. wytłoczona na burcie statku morskiego i pomalowana na biało skala wskazująca na maksymalne dopuszczalne zanurzenie statku; posiada sześciostopniową podziałkę, która poczynając od góry wskazuje na dopuszczalne zanurzenie w warunkach tropikalnych wód słodkich (TF), zimnych wód słodkich (F), mórz ...

  7. znak Plimsolla - znak liniowy na burtach morskich statków; pokazuje największe zanurzenie, do którego może być ładowany statek w zależności od pory roku i rejonu pływania. Znaczenie liter przy znaku: S – najwyższe dopuszczalne zanurzenie w wodzie słonej latem. W – zimą, WNA – zimą na północnym Atlantyku, T – w okolicach zwrotnikowych,