Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Za powszechnie znane znaki towarowe mogą być uznane znaki znane ponad 50% odbiorców. Tacy odbiorcy to osoby zainteresowane nabyciem danych towarów/usług. Znaki te muszą być używane na znacznym terytorium danego kraju. Znaki te muszą być używane w funkcji znaku towarowego (czyli do oznaczania towarów lub usług).

  2. 12 wrz 2023 · Osoba, której prawo ochronne na znak towarowy zostało naruszone, lub osoba, której ustawa na to zezwala, może żądać od osoby, która naruszyła to prawo: zaniechania naruszania; wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści,

  3. Towary. Zgodnie z art. 120 ust. 3 pkt 2 pwp pod pojęciem towarów należy rozumieć w szczególności wyroby przemysłowe, rzemieślnicze, płody rolne oraz produkty naturalne, zwłaszcza wody, minerały, surowce.

  4. Żadna z przytoczonych przesłanek nie ma charakteru nadrzędnego względem innych okoliczności. Ponadto znak powszechnie znany charakteryzują dwa, zasadnicze elementy. Pierwszy z nich związany jest z funkcją odróżniającą (oznaczania podchodzenia), a druga to notoryjność.

  5. Znaki towarowe oznaczeniami stosowanymi w handlu, służącymi do identyfikacji produktów i/lub usług konkretnego przedsiębiorcy. Umożliwiają one odróżnianie produktów tego samego rodzaju oferowanych przez różnych przedsiębiorców, stanowiąc tym samym podstawę budowania wizerunku i reputacji marki.

  6. 24 mar 2023 · okres trwania ochrony znaku towarowego, to wynosi ona 10 lat od daty zgłoszenia znaku towarowego w Urzędzie Patentowym. Prawo ochronne na znak towarowy może zostać przez uprawnionego przedłużone dla wszystkich lub części towarów na kolejne 10 letnie okresy.

  7. Chcesz uzyskać prawną ochronę twojego znaku towarowego w Polsce i zabezpieczyć się przed jego wykorzystaniem przez inne firmy? Zgłoś się do Urzędu Patentowego. Sprawdź, co powinieneś zrobić, żeby zarejestrować swój znak towarowy.