Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 31 mar 2020 · Znieczulenie miejscowe powierzchniowe (nasiękowe) sprowadza się do znieczulania niewielkich obszarów ciała przy pomocy kremów, maści, spray’ów, kropli czy powierzchniowych iniekcji. Znieczulenie to ma na celu dotrzeć do drobnych nerwów i ich zakończeń w celu zniesienia bólu.

  2. 20 gru 2018 · Znieczulenie miejscowe, nazywane też znieczuleniem regionalnym albo obwodowym, to metoda blokowania receptorów bólowych stosowana do znieczulenia niewielkiej części ciała. Stosowane jest do przeprowadzenia niezbyt inwazyjnych zabiegów, zarówno medycznych, jak i kosmetycznych, podnosząc komfort pacjenta, który nie odczuwa podczas nich ...

  3. Znieczulenie ogólne należy rozważyć u pacjentów, którzy mogą źle znieść znieczulenie regionalne ze względów psychicznych, z zaburzeniami świadomości, niewspółpracujących. Znieczulenie regionalne (inaczej miejscowe, obwodowe) jest metodą blokowania bólu, polegającym na odwracalnym przerwaniu przewodnictwa nerwowego w ...

  4. Znieczulenie nasiękowe polega na aplikacji leku znieczulającego bezpośrednio w tkanki miękkie. Jest ono o tyle komfortowe iż pozwala na znieczulenie zarówno szczęki, jak i przednich zębów w żuchwie. Kiedy stosuje się znieczulenie miejscowe? Znieczulenia miejscowe znajdują zastosowanie w wielu procedurach leczniczych i diagnostycznych.

  5. 23 lut 2018 · Znieczulenie miejscowe to jedna z najpopularniejszych metod znoszenia odczuwania bólu. Stosowana jest, gdy konieczne jest wyłączenie czucia w konkretnej części ciała na stosunkowo krótki czas. Ryzyko powikłań przy znieczuleniu miejscowym jest relatywnie niskie.

  6. 10 gru 2021 · Znieczulenie miejscowe jest rodzajem zapobiegania bólowi stosowanym podczas drobnych zabiegów w celu znieczulenia małego miejsca, w którym może wystąpić ból, bez zmiany świadomości pacjenta. Być może znasz miejscowe środki znieczulające stosowane podczas zabiegów dentystycznych i znieczulające małe obszary, które wymagają zszycia.

  7. 20 cze 2023 · Istnieje kilka rodzajów znieczulenia, w tym znieczulenie ogólne, regionalne i miejscowe, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o zabiegu ortopedycznym. W tym artykule omówimy szczegółowo każdy rodzaj znieczulenia, a także przeciwskazania i możliwe powikłania z nimi związane.