Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Znajomość liczby zwierząt gospodarskich ma duże znaczenie dla polityki żywnościowej kraju, utrzymania właściwej proporcji między produkcją roślinną (pasze) a produkcją zwierzęcą, sposobu wykorzystanie użytków rolnych (łąk i pastwisk) oraz kształtowania poziomu dochodów gospodarstw rolnych.

  2. 8 sie 2022 · Ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje już od 25 lat! Mimo tego jest dopasowana do aktualnych czasów dzięki wydawanym nowelizacjom. Ustawa określa, jaki powinien być stosunek ludzi do wykorzystywanych przez nich zwierząt. Opisuje, co należy robić, a co jest zakazane względem zwierząt w Polsce.

  3. 4 sty 2022 · Zwierzęta gospodarskie to gatunki hodowane w warunkach gospodarstwa rolnego, w celu pozyskania siły pociągowej, uzyskania produkcji towarowej lub materiału do reprodukcji.

  4. Główne zwierzęta gospodarskie w Polsce i kierunki ich chowu. Wprowadzenie Przeczytaj Grafika interaktywna Sprawdź się Dla nauczyciela. Znasz już cele i uwarunkowania chowu najważniejszych (pod względem pogłowia) zwierząt gospodarskich na świecie. Wiesz też wiele na temat: bydła, trzody chlewnej i owiec oraz znasz informacje ...

  5. 8 lis 2019 · Identyfikacja i rejestracja zwierząt; Bezpieczeństwo żywności pochodzenia zwierzęcego - wytyczne i instrukcje GLW; Badania żywności, produktów pochodzenia zwierzęcego, pasz i wody przeznaczonej do pojenia zwierząt - instrukcje GLW; Ochrona zwierząt (dobrostan zwierząt), warunkowość; Pozostałe instrukcje GLW; Pozostałe wytyczne GLW

  6. 11 paź 2022 · Ustawa o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt przegłosowana. Nowe przepisy mają poprawić skuteczność walki z chorobami zakaźnymi oraz wpłynąć na poprawę dobrostanu zwierząt. Jakich danych będzie wymagała ARIMR od hodowców poszczególnych gatunków?

  7. Aneks tabelaryczny zawiera informacje o pogłowiu poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich, dane z zakresu obrotu stada bydła i świń, podstawowe dane o ubojach zwierząt w rzeźniach przemysłowych i lokalnych, a także o wylęgach drobiu według kierunku wykorzystania piskląt.