Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Jest to związek pomiędzy dwoma stanami rzeczy w świecie zewnętrznym, w których jeden to przyczyna, a drugi to skutek. W uproszczeniu, można powiedzieć, że jest to związek pomiędzy zachowaniem się człowieka, bądź innym zdarzeniem będącym podstawą odpowiedzialności, a wynikłą z tego szkodą [b] .

  2. Sztuka, Kultura, Książki. Historia. dońcia125. zapytał (a) 08.09.2013 o 14:16. Zgłoś. O co chodzi w związku przyczynowo-skutkowym? Potrzebuję wyjaśnienia związku przyczynowo-skutkowego. O co w nim chodzi? Przykłady mile widziane...:-) To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać. 1 ocena Najlepsza odp: 100% 0.

  3. 14 sty 2005 · Związek przyczynowo-skutkowy. Jedna z przesłanek odpowiedzialności odszkodowawczej w prawie cywilnym. Jest to związek pomiędzy dwoma stanami rzeczy w świecie zewnętrznym, w których jeden to przyczyna, a drugi to skutek. Podstawę prawną dla tego pojęcia znajdziemy w art. 361 § 1 Kodeksu cywilnego, który stanowi, iż „Zobowiązany ...

  4. 18 maj 2020 · Związek przyczynowy wskazuje, że jedno zdarzenie jest wynikiem wystąpienia zdarzenia przeciwnego; tj. istnieje związek przyczynowy pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami. Często jest on również wymieniany jako przyczyna i skutek.

  5. 6 kwi 2021 · Termin związek przyczynowy oznacza obecnie „związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy czynnikiem sprawczym a chorobą, przy czym żaden czynnik nie może ingerować w ciąg procesów”. Jest to znaczący krok wstecz pod względem bezpieczeństwa pacjentów.

  6. Wie, co znaczą pojęcia: przyczyna, skutek, związek przyczynowoskutkowy, Potrafi wskazać przyczynę i skutek w opisanych układach zjawisk, sytuacji, Graficznie przedstawia skutki wybranego zdarzenia, Uczestniczy w dyskusji i prezentuje swoje stanowisko.

  7. 29 kwi 2023 · Element przyczynowo-skutkowy to przymiotnik złożony z członów równorzędnych semantycznie, więc trudno tu mówić w ogóle o pleonastyczności tej konstrukcji. Strukturę językową złożoną ze współrzędnych składników o identycznym znaczeniu nazywa się tautologią.