Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zwrotnica głośnikowa (elektroakustyczna) – zestaw filtrów stosowany w zestawach głośnikowych. Zadaniem zwrotnicy jest podział sygnału docierającego do kolumn na kilka węższych pasm, z których każde jest następnie odtwarzane przez odpowiedni głośnik.

  2. Podobne skojarzenia może wywoływać słowo: zwrotnica. U większości wywołuje ono obraz „wichajstra” służącego do „przełączania” torów kolejowych. Dla ludzi zajmujących się tematem zestawów głośnikowych czy nagłaśnianiem oba te słowa, pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego, znaczą to samo.

  3. 28 cze 2005 · Zwrotnica lub inaczej filtr pasywny służy do rozdzielenia mocy wzmacniacza na odpowiednie głośniki. No i teraz pytanie "po co?" Każdy głośnik jest w stanie odtworzyć pewien zakres pasma akustycznego. Pod pojęciem "pasma" każdy powinien rozumieć dźwięki o pewnym zakresie częstotliwości. I tak niskie tony, inaczej basy to dolny (lewy) zakres pasma.

  4. Dla zapewnienia przetwarzania szerokiego zakresu częstotliwości, sięgającego granic pasma akustycznego, konieczne jest stosowanie wielodrożnych zespołów głośnikowych, czyli układów składających się z różnych przetworników, wyspecjalizowanych w przetwarzaniu różnych podzakresów pasma.

  5. 2 paź 2012 · Zwrotnica pasywna to element, który znajduje się między wzmacniaczem a głośnikiem. Skoro impedancja głośnika ma, jak widać, dość istotny wpływ na pracę zwrotnicy, to można się spodziewać, że od drugiej strony (czyli od strony wzmacniacza) też możemy napotkać na jakieś problemy. Czy tak jest w rzeczywistości?

  6. 20 paź 2023 · Jak zwrotnica dzieli zakres częstotliwości? Podziału zakresu częstotliwości w kolumnach głośnikowych dokonuje zwrotnica. Jest to układ elektroniczny, który otrzymuje pełny zakres dźwięku od wzmacniacza lub amplitunera i przesyła odpowiednie częstotliwości do różnych głośników.

  7. 21 gru 2021 · Kolumny głośnikowe bez tajemnicgłośnik niskotonowy. Ta sama zasada dotyczy kondensatorów. W układzie zwrotnicy spotykamy najczęściej dwa ich typy – elektrolityczne oraz foliowe, czasem zwane polipropylenowymi, z racji materiału ich dielektryka.