Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 27 wrz 2017 · Większość zwykła, zwana też względną, obowiązuje w przypadku większości ustaw uchwalanych przez Sejm, również ustawy budżetowej. Oznacza ona w praktyce, iż dane rozwiązanie musi zyskać więcej...

  2. W Sejmie RP większość głosowań nad ustawami odbywa się w trybie większości zwykłej. Minimalną liczbą głosów potrzebną do osiągnięcia większości zwykłej jest 1 głos. Jak wynika z art. 120 Konstytucji, co do zasady Sejm uchwala ustawy zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów ...

  3. 2 paź 2017 · W polskim systemie prawnym wyróżnia się jej trzy rodzaje: większość zwykłą, bezwzględną oraz kwalifikowaną. Czym się one różnią? Zacznijmy od kworum. By głosowanie było ważne, musi w nim wziąć udział co najmniej połowa ustawowej liczby parlamentarzystów - w przypadku posłów musi ich być 230.

  4. 7 lis 2013 · Zgodnie z definicją legalną głosami są głosy „za”, „przeciw” lub „wstrzymujące się” oddane podczas głosowania w sposób zgodny z ustawą lub umową spółki (art. 4 § 1 pkt.9 ksh). Wyróżnia się następujące większości głosów: zwykła większość, bezwzględna i kwalifikowana.

  5. 29 kwi 2020 · Większość kwalifikowana oznacza, że do podjęcia uchwały w określonej sprawie nie wystarcza nawet połowa głosów za plus jeden. Konieczna jest ułamkowo lub procentowo wyrażona większość.

  6. 17 paź 2023 · Główna. Kraj. Większość zwykła, bezwzględna i kwalifikowana - ile głosów potrzeba, by wygrać sejmowe głosowanie? Przyjęcie przez Sejm i Senat każdej propozycji czy kandydatury wymaga uzyskania dla niej określonej liczby głosów poparcia, czyli tzw. większości.

  7. Zgodnie z art. 245 Kodeksu spółek handlowych uchwały w spółce z o.o. podejmowane są bezwzględną większością głosów, chyba że umowa spółki stanowi inaczej albo dalsze przepisy Kodeksu spółek handlowych przewidują większość szczególną.