Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Zawód, zajęcie. inżynier, konstruktor jachtowy, przedsiębiorca. Multimedia w Wikimedia Commons. Zygmunt Choreń (ur. 24 maja 1941 w Brzozowym Kącie) – polski konstruktor jachtowy, znany jako Ojciec żaglowców .

  2. Słownik Biograficzny Żeglarzy Pomorskich – Zygmunt Choreń. Jest najsłynniejszym budowniczym żaglowców w Polsce, a może i na świecie. Zygmunt Choreń ma także ciekawe doświadczenia żeglarskie, włącznie z opłynięciem świata. Zygmunt Choreń urodził się 24 maja 1941 roku Brzozowym Kącie na Podlasiu.

  3. 14 kwi 2024 · Zygmunt Choreń to postać, której wpływ na różne obszary życia jest trudny do przecenienia. Jego kariera obejmuje zarówno osiągnięcia w dziedzinie biznesu, jak i wkład w rozwój społeczności. W tym artykule przyjrzymy się bliżej życiu i dokonaniom Zygmunta Chorenia, znanego jako wizjoner i przemyślany lider. Spis treści ukryj.

  4. 16 wrz 2016 · Na obrzeżach Gdańska, w bloku w 45-metrowym mieszkaniu, powstają projekty największych i najdroższych żaglowców świata. Zygmunt Choreń stworzył ich już 20. Zaczynał w PRL od „Pogorii” i „Daru Młodzieży”, teraz jego statki zamawiają krezusi. Zbigniew Choreń Fot.:

  5. Inżynier Zygmunt Choreń, ur. 24 maja 1941 roku, żeglarz – załogant jachtu „Otago” podczas wokółziemskich regat Whitbread Round The World Race w latach 1973-1974 oraz słynny konstruktor żaglowców. Jest twórcą m.in. „Daru Młodzieży”, „Iskry II”, „Chopina” i „Royal Clippera”.

  6. 24 maj 2023 · Zygmunt Choreń to projektant największych na świecie statków żaglowych. Konstruktor SV „Royal Clipper”,” Fryderyka Chopina”, STS „Daru Młodzieży” i czterech podobnych jednostek dla ZSRR. Od 1992 roku prowadzi firmę Choren Design and Consulting w Gdańsku na Morenie. Lista żaglowców zaprojektowanych lub przeprojektowanych przez inż.

  7. pg.edu.pl › pracujacy-na-rzecz-gospodarki-i-spoleczenstwa › choren-zygmuntChoreń Zygmunt | Politechnika Gdańska

    Pracujący na rzecz gospodarki i społeczeństwa. Absolwent Wydziału Budowy Okrętów (obecnie Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa) Politechniki Gdańskiej. Projektant największych na świecie statków żaglowych. Członek Bractwa Kaphornowców. Wyróżniony przez Radę Miasta Gdańska Medalem św. Wojciecha (1998).