Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 15 lut 2024 · Brama Złota – która wcale nie jest złota – to najprostsza, a zarazem najtrudniejsza do zrozumienia z jerozolimskich bram. Dlaczego od 400 lat jest zamurowana? Prosta wersja brzmi: brama jest zamurowana i taka była przez ostatnie ponad czterysta lat.

  2. Brama Złota (właściwie: Brama Długouliczna, Brama Ulicy Długiej, niem. Langgasser Tor) – zabytkowa brama miejska Głównego Miasta w Gdańsku. Stanowi początek ulicy Długiej, jest częścią Drogi Królewskiej.

  3. 27 lut 2022 · Jezus Chrystus, Król Izraela wszedł przez tą bramę wypełniając też proroctwo z Zach.9:9. Wielkie rzesze, które wówczas radośnie wykrzykiwały “Hosanna Synowi Dawidowemu! Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim!” dawno już zeszły ze świata. Do Jerozolimy Pan Jezus wjechał jako Król (Zach.9:9) Jahweh. (Ezech.44:1-2)!

  4. Pod względem architektonicznym Złota Brama reprezentuje styl manieryzmu niderlandzkiego z charakterystycznie podkreślonym wyrafinowaniem, będącego ważnym elementem tego nurtu. Ten niewątpliwie istotny punkt na gdańskim Starym Mieście stanowi historyczną pamiątkę po najświetniejszych czasach w gdańskiej sztuce.

  5. Złota Brama. To jest strona ujednoznaczniająca. Poniżej znajdują się różne znaczenia hasła „ Złota Brama ”. Złota Brama w Gdańsku. Złota Brama w Jerozolimie. Złota Brama w Kijowie. Złota Brama (stacja metra) Złota Brama w Konstantynopolu. Złota Brama we Włodzimierzu.

  6. 28 mar 2023 · Bramę zbudowano z cegły i piaskowca, a wierzch zwieńczono figurą Złotej Madonny. Wysokość bramy wynosi 19 metrów, a jej szerokość to 6,5 metra. Architektura i styl Złotej Bramy – szczegóły konstrukcyjne. Złota Brama w Gdańsku łączy w sobie wiele stylów architektonicznych, takich jak gotyk, renesans i barok.

  7. 28 wrz 2011 · Najważniejszym zabytkiem staroruskim w centrum Kijowa jest Złota Brama. To o nią nasz król Bolesław Chrobry miał ponoć, według naszej narodowej legendy, wyszczerbić w 1018 roku swój miecz, od tamtego czasu Szczerbcem zwany. Należy on do naszych królewskich regaliów przechowywanych na Wawelu.