Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Złoty kątkąt środkowy oparty na mniejszym z dwóch łuków powstałych w wyniku złotego podziału okręgu. W przybliżeniu jego miara wynosi 137,507764° (2,399963 rad) i nie da się jej wyrazić ułamkiem zwykłym (jest liczbą niewymierną ). Iloraz miary tego kąta i jego dopełnienia do kąta pełnego jest równy złotej liczbie (stąd nazwa).

  2. Co to jest złoty trójkąt? Złoty trójkąt to jedna z wyjątkowych figur w matematyce. Jej szczególną cechą jest to, że ten trójkąt równoramienny dwusieczna kąta przy podstawie dzieli na kolejne dwa trójkąty równoramienne. Jest to więc figura, którą uznawano za idealną od czasów Pitagorejczyków.

  3. Kąt ostry jest to kąt, którego miara jest większa niż 0, ale mniejsza niż 90 stopni. W łatwy sposób można sobie zobrazować kąt ostry, otwierając lekko drzwi tak, abyś widział co jest za nimi, ale nie mógł przez nie przejść. Wtedy te drzwi byłyby otwarte pod kątem ostrym. Kąt ostry może wyglądać następująco:

  4. α = 0°. ostry. kąt ściśle zawierający się w pewnym kącie prostym; ma miarę większą od 0 rad (lub 0°), lecz mniejszą od π/2 rad (lub 90°) [4] ; 0° < α < 90°. prosty. kąt przystający do kąta mającego z nim wspólne jedno tylko ramię, podczas gdy pozostałe ramiona tworzą prostą [a]; jego miara wynosi π/2 rad (lub 90°);

  5. Kąty trójkąta. Ucz się sam (a)! Dowód na to, że kąty w trójkącie sumują się do 180°. Kąty zewnętrzne w trójkącie - przykład. Przykład: obliczanie kątów w trójkątach powstałych przez przecięcie dwóch prostych równoległych trzecią prostą. Przykład: obliczanie nieznanych kątów w trójkącie.

  6. Ramiona kąta tworzą linię prostą. Kąt wypukły ma miarę większą niż 0∘ i mniejszą lub równą 180∘. Kąty: ostry, prosty, rozwarty i półpełny są kątami wypukłymi. Kąt wklęsły ma miarę większą niż 180∘ i mniejszą niż 360∘. Kąt pełny ma miarę równą 360∘. Ramiona kąta pokrywają się.

  7. Najpierw oznacz punkt E tak, jak na rysunku obok. Potem oznacz wierzchołek, czyli punkt L. Na końcu oznacz drugie ramię kąta, czyli punkt A. Kąt na obrazku jest oznaczony literami E, L, A. Możesz odczytać jego nazwę. Nazwa tego kąta to ELA. Możesz też zacząć czytać od litery A. Wtedy nazwa tego kąta to ALE.