Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 13 sty 2024 · Złośliwość jest zjawiskiem o wielowymiarowym charakterze, który wpływa na wszystkie aspekty życia społecznego. W niniejszym artykule przyjrzymy się definicji złośliwości, jej różnicom i podobieństwom z agresją, a także przyczynom psychologicznym i wpływowi na zdrowie psychiczne.

  2. 8 maj 2019 · Ktoś mówi ci coś złośliwego? Wyprostuj się. Wstań. Jeśli siedzisz, podnieś się z krzesła lub kanapy. Bo w mowie ciała oznacza to dominację. Nachyl się nad osobą, która była złośliwa. I powiedz jej wprost, co myślisz o jej zachowaniu. Najlepiej krótko i konkretnie. A potem wróć do tego, czym zajmowałaś się wcześniej ...

  3. Słownik języka polskiego PWN*. złośliwy. 1. «lubiący sprawiać innym przykrość; też: wyrażający takie intencje». 2. «zaskakujący w przykry sposób». 3. «o chorobie, schorzeniu: zagrażający życiu lub często nawracający».

  4. Lek. Agnieszka Barchnicka Hematologia , Tychy. 81 poziom zaufania. Stopień złośliwości raka określa lekarz patolog badając guz rakowy usunięty po operacji lub jego fragment pobrany podczas biopsji gruboigłowej. Określa go symbolem G. istnieją 3 stopnie złośliwości.

  5. 10 paź 2020 · Sytuacja pierwsza: koleżanka podcina ci skrzydła, mówiąc głośno, w obecności innych osób: „Wyraźnie przytyłaś po ciąży. Pewnie nie będzie ci łatwo wrócić do dawnej figury. Współczuję ci”. Sytuacja druga: kolega odkrywa dostęp do twojej skrzynki e-mailowej w komputerze, którego używa kilka osób w pracy.

  6. Sarkazm i ironia – różnice. Tak naprawdę różnica między sarkazmem a ironią jest ogromna, mimo że obie formy są rodzajem złośliwości. Ironia ma jednak nieco łagodniejszy wydźwięk, a jej celem nie jest upokorzenie rozmówcy, tylko zwrócenie uwagi na pewien problem w nieco pokrętny sposób.

  7. 11 paź 2014 · zlosliwosc rzeczy martwych oznacza pewnego rodzaju właściwość którą w chwili złości im przypisujemy. każdy przedmiot jest w istocie martwy, więc nie ma wplywu na to co się z nim dzieje, czasami mówimy "szukam czegoś i jak na zlość tego nie ma" tzn. że rzecz niby specjalnie zaginęła. podświadomie uważamy, że dany przedmiot "robi" nam na zlość.