Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. 23 lis 2020 · Złożoność obliczeniowa – omówienie i przykłady. Na łamach blogu często pojawiało się wyrażenie „złożoność obliczeniowa” – zwłaszcza przy algorytmach sortujących. Określeniu temu towarzyszył, zazwyczaj, z pozoru dziwny wzór przy literce O. Jest to istotne zagadnienie, które jest przydatne na maturze z informatyki.

  2. Teoria złożoności obliczeniowej – dział teorii obliczeń, którego głównym celem jest określanie ilości zasobów potrzebnych do rozwiązania problemów obliczeniowych. Rozważanymi zasobami są takie wielkości jak czas, pamięć lub liczba procesorów. Za twórców tej teorii uważani są Juris Hartmanis i Richard Stearns.

  3. 29 sty 2019 · Podstawy złożoności obliczeniowej. W artykule tym przeczytasz o złożoności obliczeniowej. Dowiesz się dlaczego jest ona ważna i kiedy jest wykorzystywana. Przeczytasz o tym czym jest notacja Ο (dużego O), Ω (omega) i Θ (theta). Na przykładach algorytmów poznasz najczęściej używane funkcje w notacji Ο.

  4. 25 wrz 2018 · W zależności od rozważanego zasobu mówimy o złożoności czasowej lub też złożoności pamięciowej. Co więc oznacza tajemniczy zapis „złożoność czasowa O(N 2)”? Aby rozwikłać tą zagadkę trzeba wyjaśnić kilka kwestii. Mianowicie jak sugeruje nazwa mówimy o złożoności czasowej.

  5. 10 kwi 2022 · Jednym z najprostszych przykładów złożoności obliczeniowej jest złożoność O (n). Taki poziom złożoności oznacza, że algorytm wykona tyle operacji, ile elementów będzie się znajdować w zbiorze danych wejściowych. Przykładem algorytmu o złożoności n jest poniższy prosty kod wykorzystujący pętlę for, która iteruje po zbiorze danych wejściowych.

  6. www.algorytm.edu.pl › matura-informatyka › zlozonosc-algorytmuZłożoność obliczeniowa algorytmu

    Złożoność obliczeniowa algorytmu określa, jak wydajny jest algorytm, ile musi on wykonać operacji w zależności ilości danych oraz ile potrzebuje do tego pamięci. Często zdarza się, że dany problem algorytmiczny można rozwiązać kilkoma metodami, czyli algorytmami o różnej złożoności obliczeniowej.

  7. Złożoność obliczeniowa jako dział teorii obliczeń zajmuje się określaniem ilości zasobów (np. pamięci, czasu, liczby procesorów) niezbędnych do rozwiązania problemu obliczeniowego. Pomiar szybkości algorytmu [ edytuj] Czas wykonania danego algorytmu zależy od wielu czynników: