Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żaba wodna ( Pelophylax kl. esculentus) jest płodnym mieszańcem żaby jeziorkowej ( P. lessonae) oraz żaby śmieszki ( P. ridibundus ). Rozmnaża się i powstaje jednak głównie poprzez krzyżówki wsteczne samic z samcami jednego z gatunków rodzicielskich ( P. kl. esculentus × P. lessonae lub rzadziej × P. ridibundus ).

  2. Żaba wodna ( Pelophylax esculentus) doskonale wpisuje się w ten wizerunek. Zielonej, z wyłupiastymi oczami, bez ogona. Żeby podkreślić różnicę między tymi bajkowymi stworami, na jej grzbiecie występują brązowoczarne plamki oraz paski, które mogą upodabniać ją do żaby jeziorkowej oraz żaby śmieszki.

  3. 2 paź 2023 · Żaba wodna (Pelophylax kl. esculentus) to nazwa płazów, które są hybrydami. Powstały dzięki skrzyżowaniu dwóch gatunków – żaby jeziorkowej oraz żaby śmieszki. Co ciekawe, kijanka żaby wodnej osiąga nieco większe wymiary niż przeobrażone z niej zwierzę, ma bowiem nawet 12 cm długości. W Polsce wyróżniamy sześć gatunków żab.

  4. Żaba wodna należy do dość niezwykłych płazów w naszym kraju. Nie jest bowiem typowym gatunkiem, ale naturalnym mieszańcem dwóch innych żab zielonych: żaby jeziorkowej i żaby śmieszki. Co jednak ważne, żaba wodna może się normalnie rozmnażać i wydawać na świat płodne potomstwo.

  5. Żaba wodna należy do tzw. żab zielonych, stale przebywających nad wodami. Wybiera obficie zarośnięte wody stojące, występuje w małych i dużych płytkich zbiornikach wodnych jak stawy czy zatoki jezior, po okresie godowym można ją spotkać również nad wodami wolno płynącymi.

  6. Żaba wodna to gatunek hybrydowy, który powstał ze skrzyżowania żaby jeziorkowej i śmieszki. Kijanki tej żaby osiągają nawet 12 cm długości. Spis treści - kliknij strzałkę. Żaba wodna – systematyka i pochodzenie. Żaba wodna Pelophylax kl. esculentus jest płazem hybrydowym bezogonowym z rodziny żabowatych.

  7. Żaba wodna to średniej wielkości, smukła żaba silnie związana z wodą. Podobna do pozostałych gatunków z grupy „żab zielonych”, przeważnie jest zielona z licznymi, czarnymi, okrągłymi plamami na grzbiecie i po bokach ciała. Wzdłuż grzbietu biegnie jaśniejsza pręga, spód ciała jaśniejszy przeważnie biały z ciemniejszymi plamkami.