Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żaby brunatnesztuczna grupa systematyczna (Nie jest to takson w ścisłym tego słowa znaczeniu) powstała z przyczyn praktycznych jako przeciwstawna dla grupy żab zielonych . Żaby zielone odróżnia się od żab brunatnych po następujących cechach: Żaby zielone. porównywany element.

  2. 16 sty 2024 · U żab brunatnych są obecne wyraźne plamy skroniowe (ciemna plama z boku głowy zaraz za okiem) i plamy kątowe a także ciemne prążki na tylnych kończynach. Ubarwienie jest zmienne, ale przeważa kolor brunatny. Pojawiają się także barwy oliwkowe, żółtawe, różowawe, a nawet w okresie godowym u samców niebieskie.

  3. www.oczkowodne.net › article › ranaeŻaby brunatne Polski

    Żaby brunatne Polski. W Polsce do umownie przyjętej grupy żab brunatnych zalicza się: żabę trawną (Rana temporaria), żabę moczarową (Rana arvalis) i żabę zwinkę (Rana dalmatina), zwaną również dalmatyńską. Ich wspólną cechą charakterystyczną jest mniej lub bardziej brunatne ubarwienie ciała, występowanie ciemnej plamy ...

  4. Dzięki swojej budowie, żaby mogą nurkować i pływać w wodzie, choć ich ulubionym miejscem urzędowania jest strefa bagienna i brzeg. Często moszczą sobie kryjówki wśród wodnej roślinności albo żwawo zakopują się w ziemi i mule (żaba jeziorkowa). Co ciekawe, żaby wcale nie pływają klasyczną żabką!

  5. Najbardziej znane to żaby azjatyckie i iberyjskie, żaba japońska, żaba cynobrowa, żaba wiejska, chińska żaba brunatna, żaba żółtonoga... opieka nad żabą. Posiadanie żaby jako zwierzaka nie jest powszechne. Ani łatwe.

  6. swiatmakro.pl › zaby-brunatne-pozyteczne-drapieznikiŻaby brunatne - Świat makro

    Żaby brunatne większość swojego życia spędzają na lądzie. Aktywne są nocą i w czasie deszczowych, wilgotnych wieczorów. Wszystkie żaby są drapieżnikami, przyczyniając się przy tym do ograniczenie ilości szkodników. W ich menu znajdują się dżdżownice, ślimaki, owady i pająki.

  7. Na tym polega całe clue niedźwiedziego polowania – przyczajają się, by zaatakować ofiarę szybkim, ostrym susem. Częściej jednak polują na mniejsze ssaki niż np. na sarny czy jelenie. Niedźwiedź brunatny chętnie je padlinę. To, co zjada niedźwiedź brunatny, często zależy od tego, co znajdzie.