Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Poniżej znajdują się wybrane informacje. 1. Żuk leśny może mieć od 12 do 19 milimetrów długości, a jego ciało jest najczęściej czarne lub niebieskoczarne i wyróżnia się metalicznym połyskiem. 2. Żuki przepadają przede wszystkim za starszymi drzewostanami i występują wyłącznie w lasach liściastych i mieszanych. 3.

  2. Chętnie będą zatem spożywać rozmaite gatunki i fragmenty roślin. Mowa tu choćby o kwiatach, liściach, ale i o owocach czy warzywach. Co ważne, żuki mogą zjeść nie tylko zdrowe, ale i chore rośliny. Nie powinien nas zatem zdziwić widok żuka żerującego na gnijącej gruszce czy też na innym owocu.

  3. 27 gru 2022 · Termin „ żuk gnojowy ” odnosi się do bardzo szczególnej grupy owadów. Należą do rzędu Coleoptera, który skupia około 375,000 różnych gatunków. Najbardziej znane chrząszcze o tej nazwie należą do rodzaju Scarabeus (między innymi), gdzie S. viettei i S. laticollis są jego dwoma głównymi przedstawicielami.

  4. 1. Żuki gnojowe jedzą kupę. Chrząszcze gnojowe są koprofagicznyowady, co oznacza, że zjadają odchody innych organizmów. Chociaż nie wszystkie żuki gnojowe jedzą wyłącznie kupę, wszystkie w pewnym momencie swojego życia jedzą kał.

  5. 13 lis 2020 · Patrząc na dzisiejszy świat jest to inspiracja do “recyklinkgu”, segregacji po to, by przekształcić śmieci w sposób przyjazny dla środowiska, kompostowanie, korzystania z odnawialnych źródeł energii, używania tego co mamy (zamiast wpadania w konsumpcję), zrezygnowania z plastiku.

  6. Występowanie. Przypisy. Linki zewnętrzne. Żuk gnojowy ( Geotrupes (Geotrupes) stercorarius) – chrząszcz z rodziny gnojarzowatych i podrodziny Geotrupinae . Opis. Ciało owalne, sklepione, długości 16 do 25 mm, z wierzchu czarne lub czarnozielone, pod spodem niebieskofioletowe, niebieskie bądź niebieskoczarne. Głowa z guzkiem w części środkowej.

  7. Encyklopedia PWN. żuk, Geotrupes, rodzaj chrząszczy z rodziny żukowatych;