Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Słowo jehudai ‏יהודאי‎ (Judejczycy = Żydzi) pojawia się dopiero w księdze Daniela (3,8.12) i jest wielokrotnie użyte w księdze Ezdrasza (4,12.23; 5,1.5; 6,7.8.14). W Nowym Testamencie wszyscy Izraelici często określani są mianem Judejczyków (Żydów), pomimo iż wielu nie pochodziło z plemienia Judy.

  2. 18 cze 2017 · Żydzi są Narodem Wybranym. Na czym polega to "wybranie"? To wybranie polega na tym, że Pan Bóg "zdeponował" w tym narodzie pewne fundamentalne prawdy o sobie i swoim stosunku do ludzi oraz całego stworzenia. Pan Bóg postanowił, że te prawdy mają być w tym narodzie "przechowywane" poprzez przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie.

  3. 1 sty 2023 · Czym jest Święto Chanuka? Skąd wzięło się żydowskie święto świateł? Geneza Chanuki. Jak obchodzi się Chanukę? Zwyczaje chanukowe. Tradycyjne potrawy na Święto Chanuka. O ile Chanuka należy do najważniejszych świąt żydowskich, to trzeba podkreślić, że nie została opisana w Torze.

  4. 13 gru 2011 · Diety i żywienie. W kuchni. KUCHNIA ŻYDOWSKA - zasady koszerności. 2011-12-13 12:23. Koszerna kuchnia żydowska pachnie czosnkiem, imbirem i innymi korzennymi przyprawami. Są w niej rozmaite sałatki, gęste zupy, przyrządzane na wiele sposobów mięso i ryby, dania mleczne.

  5. 23 lut 2017 · Tłumaczeń tego zachowania jest parę. Prawdopodobnie obyczaj pochodzi z dawnych czasów, gdy zwłoki grzebano na pustyni. Zabezpieczenie przed dzikimi zwierzętami miejsca pochówku poprzez ułożenie na nim kamieni, było wyrazem szacunku dla zmarłego. Kamień stanowi trwały materiał. Symbolizuje też budulec z którego zbudowano ...

  6. 25 lis 2023 · Opowiadamy o tym wszystkim. Na początku grudnia Żydzi obchodzą Święto Świateł. Święto to, lepiej znane jako Chanuka, trwa osiem dni. Data zmienia się co roku, zgodnie z kalendarzem żydowskim,...

  7. 28 lip 2020 · Historia, symbolika i znaczenie. 28 lipca 2020, 04:36. FACEBOOK. X. KOPIUJ LINK. Menora to judaistyczna nazwa siedmioramiennego świecznika wykonanego ze złota. Stał on w Pierwszym Przybytku zbudowanym na polecenie Mojżesza, a następnie w Świątyni Jerozolimskiej.