Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żywica epoksydowa – określana też jako masa epoksydowa, to syntetyczna żywica, stosowana głównie w przemyśle oraz branży meblarskiej. Do jej składu zwykle należą polifenole (czyli organiczne związki chemiczne z grupy fenoli, pochodzenia roślinnego) oraz epichlorohydryna i oligomery.

  2. 20 maj 2019 · Żywica epoksydowa to jedno- lub dwuskładnikowa masa syntetyczna wykorzystywana do klejenia, laminowania oraz zalewania impregnującego różnego typu powierzchni. Chroni pokrywane nią m.in. beton, drewno, metal, a nawet szkło przed wodą, temperaturą, chemikaliami, dużym naciskiem oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

  3. Co to jest żywica epoksydowa? Żywica epoksydowa to syntetyczna substancja imitująca naturalne wydzieliny roślin i drzew. Czerpiąc z wyjątkowych właściwości naturalnych żywic, te sztuczne mają je doskonale naśladować. Jest to materiał wyjątkowo twardy, nietopliwy i nierozpuszczalny.

  4. Rodzaje żywic, jakie wyróżniamy to węglowodorowa, poliestrowa oraz epoksydowa. Obydwie mają wiele wspólnych cech, ale różne, charakterystyczne właściwości. Żywice to świetny ratunek podczas laminowania, wzmocnienia czy też klejenia.

  5. Żywica epoksydowa to masa syntetyczna, jest używana do klejenia, laminowania, czy impregnowania różnego typu powierzchni. Najczęściej jest to beton, drewno, a rzadziej szkło. Dzięki swoim właściwościom jest doskonale przyczepna, jednak przede wszystkim ceni się ją ze względu na doskonałą ochronę przed temperaturami, wodą ...

  6. 14 cze 2013 · żywica sosny; Oprócz żywicy naturalnej, wyróżniamy między innymi następujące rodzaje żywic syntetycznych: żywice epoksydowe; poliestry; żywice fenolowe; żywice akrylowe; polichlorek winylu; poliuretany; Żywica w przemyśle i jej zastosowanie. Żywice naturalne mają szerokie zastosowania w przemyśle.

  7. 23 cze 2020 · Żywica epoksydowa to dwuskładnikowa żywica syntetyczna. Składa się z płynnej żywicy oraz utwardzacza, które po zmieszaniu ze sobą zestalają się w twardą substancję stałą. Doskonale nadaje się na posadzki, bo są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, mają wysoką odporność cieplną i chemiczną oraz mają dużą siłę wiązania.