Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Poznaj odmiany żywotnikowca polecane do ogrodów i uprawy w donicach. Dowiedz się także jakie wymagania uprawowe ma ten gatunek i jak powinna wyglądać pielęgnacja żywotnikowca japońskiego. Podpowiadamy też najlepsze sposoby na rozmnażanie żywotnikowca. Żywotnikowiec japoński - Thujopsis dolabrata. Fot. depositphotos.

  2. 26 lis 2019 · Żywotnikowiec japoński ( Thujopsis dolabrata) 'Variegata' to bardzo wolno rosnące, zimozielone drzewo o szerokostożkowatym pokroju z charakterystycznymi, białymi przebarwieniami fragmentów pędów i gałązek. Po 10 latach uprawy dorasta do 80 cm wysokości.

  3. Żywotnikowiec japoński (Thujopsis dolabrata) to gatunek zimozielonego, niskiego drzewa o szeroko stożkowym pokroju. Pędy wzniesione, wachlarzowato rozgałęzione. Igliwie łuskowate, przylegające do pędów, ciemnozielone i błyszczące. Drzewo jednopienne, rozdzielnopłciowe.

  4. Żywotnikowiec japoński (Thujopsis dolabrata L.f.) – gatunek drzewa z rodziny cyprysowatych (Cupressaceae), reprezentujący monotypowy rodzaj żywotnikowiec (Thujopsis). Pochodzi z wilgotnych, górskich lasów z wysp Hokkaido, Honsiu i Kiusiu w Japonii.

  5. Żywotnikowiec japoński może być rozmnażany przez sadzonki pędowe, które pobieramy wiosną lub jesienią. Dobrze znosi cięcie. Jest odporny na choroby i szkodniki. Gleba: Żyzna i wilgotna o odczynie lekko kwaśnym. Stanowisko: Słoneczne, ciepłe i zaciszne. Znosi niewielkie zacienienie.

  6. Dowiedz się wszystkiego o żywotnika japońskiego (Thujopsis dolabrata) - roślinie znanej też jako żywotnik japoński. Zobacz jak ją sadzić, uprawiać i pielęgnować. Sprawdź też, jakich innych zabiegów pielęgnacyjnych wymaga żywotnikowiec japoński.

  7. Żywotnikowiec japoński Nana ma miękkie, zielone łuski przypominające skórę gadów. Fot. Niepodlewam. Inna nazwa: Thujopsis dolabrata Nana. Wysokość: 1 m. Szerokość: 1,5 m. Żywotnikowiec japoński Nana rośnie wolno. Pełne wymiary osiąga po 25-30 latach. Można je także korygować cięciem, które znosi bardzo dobrze.