Yahoo Poland Wyszukiwanie w Internecie

Search results

  1. Żółta Turnia (niem. Gelber Berg, słow. Paňščická veža, węg. Sárga-hegy) – wznoszący się na 2087 m n.p.m. szczyt w północnej grani Skrajnego Granatu w polskich Tatrach Wysokich. Grań ta oddziela Dolinę Gąsienicową od Pańszczycy.

  2. Spis treści. 1 Żółta Turnia w Tatrach Wysokich – wysokość, budowa, zdobywcy. 1.1 Historia i zdobywcy szczytu. 2 Czy wejście na Żółtą Turnię jest możliwe? 3 Turystyczne trasy wokół Żółtej Turni i Żółtej Przełęczy. Gdzie wolno wchodzić? 4 Może wejdziesz na Krzyżne lub Skrajny Granat? Przygotuj się na wycieczkę w Tatry!

  3. Żółta Turnia to bardzo charakterystyczny szczyt położony na końcu północnej grani Skrajnego Granata. Od południa opada na Żółtą Przełęcz, która oddziela go od Wierchu pod Fajki. Północne, porośnięte kosodrzewiną stoki, zwane Dubrawiskami, opadają do Doliny Suchej Wody. Góra ma kształt charakterystycznej piramidy.

  4. Żółta Turnia to szczyt położony na końcu północnej grani Skrajnego Granata, wznosi się w sąsiedztwie Schroniska Murowaniec. Ze względu na porastające ją żółtawe porosty, jest jednym z najbardziej charakterystycznych przyrodniczo szczytów w polskich Tatrach. Ma 2087 m n.p.m., tworząc przy tym obszerny grzbiet z kilkoma innymi wierzchołkami.

  5. 4 kwi 2014 · Żółta Turnia (2087 m n.p.m.) Lokalizacja i opis: Jest ostatnim szczytem w bocznej grani Tatr Wysokich i odchodzi od zwornika, którym jest Skrajny Granat w kierunku północnym. Oddziela Dolinę Gąsienicową od doliny Pańszczycy. Żółta Turnia, fot: portalgorski.pl. Znajdują się w nim kolejno na północ od Skrajnego Granata:

  6. 31 lip 2013 · Žltá turnia to szczyt o rozległym masywie położony we Wschodniej Grani Świnicy, ściślej w grani odchodzącej na północ od Skrajnego Granata. W grani tej oddzielona jest odległą o niemal 500 metrów Żółtą Przełęczą (2026m) od Wierchu Pod Fajki (2134m), pomiędzy przełęczą, a wierzchołkiem Żółtej Turni widnieje kilka nienazwanych wypukłości skalnych.

  7. Karol Nienartowicz. Żółta Turnia (2087 m n.p.m.) – ostatni szczyt w bocznej grani Tatr Wysokich odchodzącej od zwornika – Skrajnego Granatu w kierunku północnym. Grzbiet ten oddziela Dolinę Gąsienicową od doliny Pańszczycy. Znajdują się w nim kolejno na północ od Skrajnego Granatu: Źródło: Wikipedia, licencja CC BY-SA 3.0. Położenie.